Суб17042021

Back Новости Новости События Материнство сьогодні

Материнство сьогодні

Метеринство

Дитячий сміх, очі, які світяться від радості, палкі обійми, максимальний позитив… Все це випромінюють діти, а вони, як відомо – квіти життя. Можливо це і банально, але діти є справжнім дивом.

Кожна жінка покликана стати матір’ю, це її призначення. Адже без дітей в житті наступає темрява, душевна порожнеча. Тому кожній жінці необхідно її Сонечко, яке буде гріти їй душу. Материнство є нормальним природним явищем та потребою для кожної жінки.

І, взагалі, відчути на собі радості та переживання материнства, бути відповідальним за це крихітне немовля – це дуже важливо для кожної мами. Адже воно посідає важливе місце серед цінностей людського життя.

Дослідники пояснили, що значення материнства зростає у релігійних, заміжніх жінок або у тих, хто оцінює свої відносини з чоловіком як благополучні, має особливе значення. І навпаки, знижувати у жінки значущість материнства можуть її перспектива збільшення доходів, вдала кар'єра, отримання освіти. Як правило, жінки, які зосереджені на роботі, найменше зацікавлені в материнстві. І побутує така думка, що у таких кар’єристках успіх в материнстві і успіх в роботі є конкуруючими. Деякі жінки ставлять на ваги такі поняття як материнство та кар’єра. Роблять сві й вибір. Та чомусь інколи цей вибір йде не на користь народженню дитини. Чому? Не мені судити, кожен створює свою долю сам… Окремо також можу виділити жінок, які не хочуть мати дітей, і тих, хто ще не готовий до цього відповідального кроку.

Сьогодні, на жаль, не всі правильно розуміють значущість материнства. Тому в умовах сучасного суспільства діти не є такою цінністю. Звичайно, більшість людей з любов’ю ставляться до дітей, створюють для них найкращі умови для життя, опікуються та турбуються за них, але трапляються випадки, коли ставлення до немовлят переходить усі межі.

Деякі мами ведуть асоціальний спосіб життя, зловживають алкоголем та наркотиками, не мають стабільної роботи. Через все це страждає дитина. Хочу відмітити, що діти також можуть піддаватися фізичному та моральному насиллю. Є багато прикладів жорстокого ставлення горе-батьків до своїх рідних дітей. Побиття, знущання, цькування, психологічний тиск, розбещення…Такі «способи виховання» несуть серйозну загрозу для життя маленьких дітей, їхнього розвитку, сприяють появі емоційних проблем і неадекватної поведінки.

Діти, які відчули на собі жорстокість зі сторони батьків, мають ризик безлічі проблем зі здоров'ям, таких як порушення розвитку, росту, хронічні фізичні і психічні захворювання. Ці захворювання залишаються з ними навіть в дорослому житті. Такі діти в підлітковому і дорослому віці часто страждають від алкоголізму, скоюють злочини, стають небезпечними для суспільства.

Найбільше вражає те, що є такі безвідповідальні матусі, які забувають своїх дітей на вулиці, залишають немовля в пологовому будинку або просто викидають його у сміттєві баки. Тобто використовують дитину як іграшку: непотрібну, занедбану, небажану…

В Україні щорічно трапляються випадки жорсткого, нелюдського ставлення до дітей. Постійно порушуються їхні права. Наше місто не стало винятком. Моє серце стислося у грудях, коли я дізналася про те, як невідома особа підкинула на поріг пологового будинку немовля. Шокуюча новина вмить розлетілась по маріупольським ЗМІ зі швидкістю світла. Жахливий випадок стався 24 травня 2020 р. В пологовому будинку №2 була знайдена сумка для новонароджених, в якій знаходився хлопчик. Приблизний його вік становив близько 1-1,5 місяця. Людину, що скоїла цей злочин вже шукає поліція Лівобережного відділення. А зараз проводиться розслідування та ретельні пошуки інших можливих родичів немовля.

На щастя, життю маленькому хлопчику ніщо не загрожує. Сьогодні за ним доглядають медичні працівники в лікарні, з немовлям все добре.

Не розумію, як можно було покинути свою дитину? Здається, у цієї жінки зовсім нема серця і душі. Носити дітинку під серцем, народити, а потім просто викинути цей малесенький клубочок як непотрібну річ! Жорстокості жінки немає меж. Шкода, що не кожній новонародженій дитині випадає шанс бути жаданим та омріяним. В цій ситуації страждає тільки немовля. Але чому

молоді мами роблять такі страшні злочини? Що спонукає їх до такого кроку? Можливо, погане матеріальне забезпечення, у жінці немає житла. Вони думають, що нічого не зможуть дати дитині, адже самі не мають сприятливих умов для існування. Деякі жінки просто є легковажними та не розуміють усієї серйозності ситуації. Через те, що немовля незаплановане, недовгоочікуване, небажане, вони йдуть на цей крок. Відмовляються від маленької дитинки і матері-одиначки, та незаміжні дівчата, думаючи, що їх осудить суспільство. Жорстоке ставлення до свого чада проявляється також у жінок, дитинка яких має певні проблеми зі здоров'ям. Таким чином, вони просто хочуть позбавитися дитини, аби та не створювала їй додаткові проблеми, зайві клопоти.

В українському законодавстві сказано про основні принципи, які потрібно дотримуватися батькам. Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя; поважати дитину. Конвенція ООН про права дитини свідчить, що дитині для повного і хорошого розвитку її особистості необхідно зростати в атмосфері щастя, розуміння та любові.

На жаль, більшість з молодих матусь є безвідповідальними, черствими, у них відсутній материнський інстинкт. Вражає, що вони не думають про подальшу долю свого чада, не розуміють труднощів, з якими зіткнеться дитина.

Я вважаю, якщо кожна жінка перед тим, як народити дитину повинна мати такі складові: особиста готовність до цього кроку, яка показує її готовність брати відповідальність за ще одного члена родини, риси характеру (доброта, вміння гратися та взаємодіяти з дитиною, любов), материнський інстинкт, який означає реагувати на будь-які потреби дитини, готовність до самопожертви для свого чада. Жінка повинна оберігати свою дитину та робити все, що від неї залежне, аби дитина нічого не потребувала. Народження маленького немовля - це завжди прекрасно, це є Божий дар.

Аліна Гончарова

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя