Срд20012021

Back Новости Новости События Все, що Вам треба знати про молочні зуби

Все, що Вам треба знати про молочні зуби

Молочные зубы

Не зважаючи на те, щомолочні зубиз часом випадуть, лікувати їх потрібно. Якщо в дитини ослаблений імунітет, інфекція може потрапити в організм та викликати серйозні захворювання. При виникненні больового симптому важко жувати, що, в свою чергу, призводить до проблем зі шлунком. Аби цього не трапилось, відвідувати з дитиною лікаря потрібно двічі на рік.

Чому молочні зуби називають молочними? В давнину вважали, що молочні зуби виникають з молока, тому їх назвали молочними. Молочні зуби можуть з'явитись приблизно у віці 6 місяців. А до 3 років повинні прорізатись всі двадцять.

Коли випадають молочні зуби? Приблизно в 6 років вони почнуть замінюватись на постійні. До 12 років ротова порожнина заповнюється як молочними, так і постійними зубами. Останній молочний зуб фізіологічно випадає саме в цей період.

Коли випадають кутні молочні зуби

Процес заміни зубів досить тривалий і відбувається наступним чином: на місці молочного поступово прорізується новий постійний зуб, який починає виштовхувати молочний з ясен. Давайте дізнаємося, які молочні зуби випадають першими та якою є черговість випадання:

● нижніх центральних різців – до 6 років;

● верхніх – 6 місяців потому;

● бокових нижніх різців — в 7 років;

● верхніх – 6 місяців потому;

● знизу та верху з обох боків (4 та 5) – у 9-10 років;

● ікла – в 12-13.

Особливості будови зубів

На вигляд молочні зуби і постійні є ідентичними, за винятком меншого розміру. Мають корені та нервові закінчення. Особливостями будови являються тонкість шарів тканин, розширення кореневих каналів та наявність нервового пучка великого розміру. Завдяки цьому, карієс молочних зубів має швидкий перебіг, часто виникають ускладнення в формі пульпіту та періодонтиту.

Карієс у дітей та лікування

Початковим симптомом ураження зуба, на який треба звернути увагу, є зміна кольору емалі. При своєчасному зверненні до стоматолога, лікування карієсу у дітей буде проведено на початку його утворення. Каріозна пляма впливає на емаль та не руйнує дентин.

На першому етапі лікування необхідно дотримуватись ретельної гігієни та використовувати спеціальні зубні пасти. При збільшенні, пляма має типовий коричневий або чорний колір та інфекція може спровокувати запальний процес.

При враженні дентину стоматологом проводиться видалення карієсу і встановлення пломби.

Якщо руйнується зубна пульпа, виникає необхідність в лікуванні кореневих каналів, або видаленні зуба. При цьому спеціальні голки не використовують. При лікуванні каналів зуба у дітей стоматолог застосовує чистку пошкодженого дентину і пульпи, нанесення пасти, яка викликає загибель нерву.

Наступний етап — очищення, введення бактерицидних ліків та встановлення пломби. Якщо своєчасно не лікувати молочні зуби, то наявність хвороботворних бактерій може знизити імунітет дитини та привести до дефекту зубів.

Причини карієсу у дітей

Карієс – це захворювання твердої тканини зуба, яке виникає в результаті наявності бактерій і впливу кислот на емаль. На процес виникнення впливають фактори:

● вживання вагітною жінкою великої кількості вуглеводів;

● наявність в ротовій порожнині бактерій, які при низькому рН генерують кислотність та впливають на руйнування емалі;

● створення живильного середовища для бактерій - надмірне вживання нерафінованого цукру та інші солодощі.

Міфи про молочні зуби

Аби уникнути зайвих переживань, стосовно молочних зубів, варто знати, які твердження не є правдивими:

«При регулярному чищенні не буде карієсу». Схильність до поступового руйнування тканин зубів може бути спадковою. Проте при постійному догляді, ризик захворювання в дорослому віці знижується. За одностайним вердиктом педіатрів та дитячих стоматологів молочні зуби підлягають лікуванню, щоб зберегти їх здоровими до природного випадання.

«Відсутність коренів вказує на неможливість болю». Коріння є, але більш м’якої структури та з широкими кореневими каналами. Через наявність нервових закінчень, можуть виникати болісні відчуття.

Чи можна рвати молочні зуби

За рекомендацією спеціалістів, видаленню підлягають зуби, які хитаються або заважають постійному зубу, що росте.

Стоматологи клініки Ельвіри Безвушко дбайливо і з любов’ю ставляться до дитячих проблем, які стосуються стану ротової порожнини та зубів, та допоможуть їх вирішити якнай швидше. До команди клініки входять висококваліфіковані спеціалісти, які подбають про здоров’я ваших дітей і зможуть передати все тепло сердець вам і вашим малюкам.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя