Пят06082021

Back Новости Новости Мариуполь Основні правила поведінки на воді та допомога потопаючому.

Основні правила поведінки на воді та допомога потопаючому.

  • PDF

Пожарка

Як не стати жертвою своєї власної неуважної поведінки під час находження на воді. При цьому варто звернути увагу на те, що під водоймами варто вважати не тільки море, річки, ставки і озера, а й котловани, кар'єри, заповнені водою. Причому, останні все частіше стають причиною нещасних випадків.

Найчастіше причина нещасного випадку - це купання в незнайомих місцях. Особливо, викликає подив те, що деякі відпочиваючі можуть ось так запросто стрибнути в незнайомий водойму. Хоча, напевно, з дитинства чули історії про те, що там їх можуть очікувати і удар головою об дно на мілководді, і колючий дріт, і труба, що стирчить вертикально вгору, і розташований таким же чином прут металевої арматури. Часто буває, що ще вчора цього нічого не було, а сьогодні інший представник все того ж «гомо сапієнс» вже постарався облагородити природу на свій манер. Навіть на облагороджених пляжах такі особи примудряються зіпсувати дно відкритими консервними банками, битими пляшками або іншим сміттям. Тому варто дуже обачно поставитися до стану дна пляжу, де ви маєте намір купатися, особливо, якщо з вами діти.

 

Ніколи не купайтеся в алкогольному сп'янінні. Навіть прекрасно плаваюча людина в нетверезому стані здатна повести себе неадекватно, що може привести до сумних наслідків. Не варто переоцінювати свої сили і здібності. Найчастіше уперта річ - статистика, говорить нам про те, що не тонуть через недбальство тільки ті, хто, практично, не вміють плавати і ті, хто чудово плавають.

Якщо ви, купаючись, потрапили у вир, то не варто панікувати, а згадайте нашу сьогоднішню розмову і наберіть в легені повітря, упірніть глибше, і постарайтеся максимально відплисти в сторону від воронки виру. І, головний ворог будь-якого плавця - судома, яка найчастіше виникає, якщо ви купаєтеся в прохолодній воді або довгий час пливете одним стилем, що змушує одні й ті ж м'язи здійснювати однакові скорочення. Для цих цілей варто на плавки або купальник прикріпити шпильку. Кращий спосіб - це постаратися вколоти цієї шпилькою або вкусити, або вщипнути зведене судомою місце. Фахівці радять при судомі ноги постаратися її випрямити і, пірнувши, потягнути за великий палець ступню. Намагатися все це робити не різко, без паніки, в іншому випадку можна викликати судому всього тіла. Щоб не панікувати пам'ятайте: судома - не привід, щоб ви потонули.

Пам'ятайте, як маленьких дітей вчать плавати - одне з перших вправ називається «поплавок». Ось так і ви - наберіть побільше повітря в легені, згрупуйте і надайте самі собі протисудомну допомогу. Ніколи не залишайте дітей біля води без нагляду. Тут може все вирішити одна секунда. Крім того, показуйте дітям своїм особистим прикладом як потрібно поводитися у воді. Ніколи не запливайте далеко на надувних матрацах, особливо, якщо ви не вмієте плавати або погано плаваєте. Будьте обережні і при катанні на човнах - не перевантажуйте їх, не пересідайте, не сідайте на борту, не катайтеся поруч з греблею, біля шлюзів і днопоглиблювальних снарядів. Якщо ви з якоїсь причини втратили орієнтацію під водою, то краще за все постарайтеся випустити з рота пару бульбашок повітря, які і покажуть вам де поверхня води.

Якщо все ж неприємність трапилася, то постарайтеся підпливти до потопаючого досить швидко, але, щоб у вас залишилися сили на надання допомоги. Крім того, вам знадобляться додаткові плавзасоби, адже вам доведеться тягти на собі ще одну людину. Подивіться, що може вам стати в нагоді для цього випадку з того, що є поруч - надувний матрац, дошка віндсерфінгу, човен, водний велосипед, автомобільна камера, надувний дитячий круг, м'яч, порожня пластикова пляшка з-під води. Пам'ятайте, що потопаючий буде хапатися за вас і мимоволі «намагатися» потягти вас на дно. Тому, варто рятувати людину удвох або втрьох.

Одночасно, люди на березі повинні викликати швидку медичну допомогу. Підпливши до людини яку рятуєте, хапайте його за волосся і тягніть вгору, не дозволяйте людині схопити вас або вдарити. Як тільки ви опинилися з врятованим на твердій поверхні, починайте надавати реанімують заходи: очистіть його рот пальцем, повернувши голову набік. Потім перегніть людини через своє коліно, щоб голова виявилася нижче рівня шлунка, кілька разів натисніть зверху, досить сильно, щоб вивести воду з легенів. Робити це треба до тих пір, поки вода буде виходити. Потім покладіть потерпілого на тверду поверхню і робіть штучне дихання і непрямий масаж серця до приїзду швидкої допомоги.

Знайте, що готовність попередити нещасний випадок на воді, а також надати першу допомогу при утопленні є обов'язком кожної людини!

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

ММУ ГУ ДСНС України у Донецькій області

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя