Втр27072021

Back Новости Новости Мариуполь Рахунок від держави для маріупольців

Рахунок від держави для маріупольців

  • PDF

Case

Громадська організація «Центр соціально-економічних досліджень – CASE Україна» провела експертне дослідження, що дає відповідь на питання "Яка ціна держави для громадян?". Велика частина українців переконані, що їхні потреби (освіту, медицину, безпеку, пенсії тощо) держава забезпечує безкоштовно з певних міфічних "державних коштів". Однак насправді всі ці напрями фінансуються податками, які сплачують самі громадяни. Якби не податки громадян, то не існувало б практично 3/4 бюджетних надходжень. З метою зробити тему податків простою та цікавою для громадян, дати можливість кожному досконально розібратися, куди йдуть його податки експертами Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» було створено сайт «Ціна держави» (cost.ua). Ввівши розмір своєї заробітної плати кожен може побачити скільки податків він сплатить державі за рік і яким чином ці гроші буде перерозподілено по різним видаткам. Ресурс дає можливість озброїти людей аргументами та знаннями для боротьби з казнокрадами та корупціонерами.

Під час прес-конференції експерти розказали скільки сплачує кожен маріуполець за послуги держави у вигляді податків, яку частину реального доходу громадянина складають податки та як розподіляються сплачені кошти. Також було представлено результати всеукраїнського опитування, яке показує чи розуміють жителі Маріуполя, скільки податків вони сплачують державі та на що йдуть ці кошти.

Після прес-конференції журналістам запропонували відвідати місце проведення виставки, яка була розміщена на проспекті Миру, і де за допомогою інфографіки було пояснено наповнення держбюджету та розподіл податків маріупольців.

Метою проекту “Ціна держави” є підвищення розуміння серед громадян, що за всі послуги держави вони вже сплатили і що їх податки є основним джерелом наповнення державного та місцевого бюджетів, а також активізація громадян до контролю цих грошей. Важливим є поширення месседжу, що корупційний злочин, мета якого привласнення бюджетних коштів, це замах на власні гроші громадян, які вони чесно сплатили через свої податки.

Більше інформації про заходи можна отримати з ПРЕС-РЕЛІЗУ, прикріпленого до цього листа. Додаток також містить кілька фотографій з події.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя