Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь «Тіньова зарплата» - майбутнє без гарантій!

«Тіньова зарплата» - майбутнє без гарантій!

  • PDF

Зарплата

Фінансово-економічний відділ № 2 Маріупольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що легалізація трудових відносин, контроль за додержанням гарантій в оплаті праці є актуальною проблемою, яка потребує уваги громадськості. Легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас. Виявлення фактів, що негативно впливають на гарантії пенсійного та соціального забезпечення застрахованих осіб – одне із завдань Пенсійного фонду України. Заробітну плату в “конвертах” можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Вона позбавляє людину соціальної захищеності. “Тіньова зарплата ” сьогодні - це майбутнє без гарантій! Влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати, що, якщо роботодавець виплачує заробітну плату «в конверті», це означає, що він не укладе з ним трудовий договір і не здійснюватиме відрахування внесків з заробітної плати. Це неминуче призведе до того, що працівнику не буде зараховуватись страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії в майбутньому, не сплачуватимуться кошти згідно з листом непрацездатності при захворюванні, людина буде позбавлена виплат соціального страхування при виникненні нещасного випадку на виробництві або при отриманні професійних захворювань, а при зверненні до міського центру зайнятості – права на отримання виплати по безробіттю.

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. І вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями - як державі, так і самим працівникам.

Варто вже зараз відстоювати свої права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових відносин. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх всіх соціальних гарантій.

Звертаємось до жителів м. Маріуполя і вкотре попереджуємо, що отримуючи неофіційну заробітну плату, ви повністю беззахисні перед роботодавцем та втрачаєте право на гідне пенсійне забезпечення в майбутньому.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя