Срд29092021

Back Новости Новости Мариуполь Соціальний захист громадян похилого віку

Соціальний захист громадян похилого віку

  • PDF

Пенсионеры

Соціальний захист населення є одним з важливіших напрямків державної політики. Запровадження та дотримання високих соціальних норм і стандартів гарантує належний рівень якості життя всім категоріям населення. Повага до старших поколінь є одним з основних принципів будь-якої розвиненої та цивілізованої держави.

Основні засади державної політики щодо ветеранів праці та інших громадян похилого віку визначає Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Цей Закон визначає основні засади державної політики щодо ветеранів праці, інших громадян похилого віку і спрямований на формування в суспільстві гуманного, шанобливого ставлення до них і забезпечення їх активного довголіття.

Закон гарантує ветеранам праці та громадянам похилого віку рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя.

Головним випробуванням для похилих людей є перехід від активної життєвої позиції до пасивної, як наслідок – ізоляція, самотність, депресія.

Враховуючи вище наведене, одним із необхідних суспільних завдань і основою міської цільової програми «Маріуполь з турботою про Вас» на 2018-2022 роки є підтримка незахищених верств населення міста Маріуполя шляхом створення дієвої системи захисту населення від соціальних ризиків в умовах реформування соціальної сфери та надзвичайної соціально-політичної ситуації в країні.

Мета міської цільової програми полягає у підвищенні ефективності системи соціальної допомоги в місті Маріуполі шляхом:

- здійснення додаткових заходів та підвищення якості соціальних послуг, спрямованих на підвищення життєвого рівня ветеранів війни та праці, малозабезпечених громадян, осіб з інвалідністю, одиноких пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривале скрутне становище;

- сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах, утвердження пріоритетності сімейних цінностей, запобігання насиллю та гендерній дискримінації;

- поліпшення становища та соціальна адаптація людей з різними вадами.

За цих умов своєчасною є робота з організації клубів за інтересами для людей похилого віку, їх любительських об'єднань духовного, культурологічного, оздоровчого характеру, підтримки здорового способу життя, активного відпочинку та проведення змістовного дозвілля. Набуває актуальності використання у системі соціального обслуговування нових технологій соціально-культурної роботи з людьми похилого віку, таких як пункти соціально-побутового обслуговування, «Університети третього віку».

Влаштування ветеранів праці та громадян похилого віку до стаціонарних закладів, а також на обслуговування службами соціального захисту населення здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Виявлення, взяття на облік, обстеження умов життя громадян похилого віку, які потребують догляду, проводиться районними відділами соціального захисту населення, територіальними центрами і територіальними управліннями Пенсійного фонду України.

Держава гарантує ветеранам праці рівні з іншими громадянами можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя