Срд20012021

Back Новости Новости Мариуполь Як уникнути пожеж в екосистемах?

Як уникнути пожеж в екосистемах?

  • PDF

Мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні, та сухої рослинності може призвести до пожежі, вогонь може перекинутись на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах приносить значну шкоду навколишньому середовищу, зростає ймовірність пожеж у житлових та дачних будинках. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

Необхідно звернути увагу на те, що під час спалювання стерні та інших рослинних залишків повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг. мікрочастинок диму. До їх складу входять пил , окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали, тощо, які осідають у легенях. Шкода від спалювання листя і сухої трави різноманітна і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, ми рідко звертаємо на це увагу.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків, листя і сухої трави призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

За самовільне спалювання до порушників природоохоронного законодавства застосовуються заходи адміністративного впливу.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян накладається штраф у сумі від 170 до 340 гривень, а на посадових осіб від 850 до 1190 гривень. За ті ж самі дії, вчинені і межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 гривень, на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.

Крім того, при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення, тяжкість їх наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність за даний вид правопорушення, а саме за:

• знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом– караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк;

• ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Пожарка

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя