Чет05082021

Back Новости Новости Мариуполь Маріупольська ОДПІ: як платнику отримати актуальну інформацію про стан розрахунків з бюджетом

Маріупольська ОДПІ: як платнику отримати актуальну інформацію про стан розрахунків з бюджетом

  • PDF

Налоговая

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що інформацію про стан розрахунків з бюджетом по податках і зборах платники податків можуть отримати за допомогою онлайн-сервісу ДФС України «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).

Крім того, зазначений сервіс дає можливість підготувати, заповнити і надіслати податкову звітність в електронному вигляді, перевірити звітність на наявність арифметичних помилок, переглянути подану звітність незалежно від способу її подання. До того ж, використання електронного сервісу забезпечує доступ платника податків до податкового календаря, який нагадає користувачу терміни надання податкової звітності та сплати податків і зборів.

Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється шляхом авторизації на вебресурсі ДФС України за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Строк дії сертифікатів ЕЦП не перевищує два роки. Після закінчення цього терміну, для накладення ЕЦП на документи, необхідно здійснити повторне отримання послуг. Причиною цього є вимоги захисту інформації, які висувають до засобів, що використовуються для накладення ЕЦП.

Нагадуємо, що отримати послуги ЕЦП платники податків можуть в представництвах Акредитованого Центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС), повний перелік представництв та регламент роботи АЦСК можна переглянути на офіційному сайті acskidd.gov.ua. Для платників Маріупольської ОДПІ найближчим буде представництво АЦСК, яке знаходиться за адресою: м. Маріуполь, проспект Металургів, 193, каб.212, телефон для довідок: (0629)384539.

Маріупольська ОДПІ: продаж житлового будинку або квартири, які знаходяться у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до норм п. 172.1-172.3 ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти), за умови перебування такого майна у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. Умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів зазначеної нерухомості, підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Таким чином, щоб дохід у вигляді вартості відчужуваного будинку або квартири не оподатковувався, мають бути дотримані дві умови: -це має бути перша операція з продажу вищезазначеного нерухомого майна за один календарний рік; - будинок або квартира має перебувати у власності понад три роки, за винятком випадку, коли вона отримана у спадщину. Якщо хоча б одна з цих умов не дотримана, дохід оподатковується за ставкою 5 відсотків.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя