Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь Легалізація заробітної плати та веб-портал, як засіб контролю за соціальними внесками

Легалізація заробітної плати та веб-портал, як засіб контролю за соціальними внесками

  • PDF

Пенсионный

Фінансово-економічний відділ № 2 Маріупольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що дотримання законодавства в питаннях нарахування заробітної плати та її легалізація - основні умови соціального захисту населення. Якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачено внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю зараховується до страхового стажу та заробітна плата за цей місяць враховується для розрахунку пенсії. У разі, якщо роботодавець не сплачує внески, то періоди, за які не сплачені внески, не включатимуться до уваги страхового стажу найманого працівника, цей заробіток не буде врахований для розрахунку розміру пенсії. Тому розмір пенсії безпосередньо залежить від розміру офіційно нарахованої заробітної плати. Виявлення фактів, що негативно впливають на гарантії пенсійного та соціального забезпечення застрахованих осіб – одне із завдань Пенсійного фонду України.

“Тіньова” або “сіра” заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується у розмірі нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій. Тому легалізація зарплати і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників, а водночас і нетерпимість до нелегальної зарплати з боку громадян, які наймаються на роботу, - усе це є запорукою достойних пенсій та соціального спокою.

З метою легалізації заробітних плат, Пенсійним фондом України постійно здійснюється моніторинг та аналіз відомостей Реєстру застрахованих осіб.

Найкращим способом контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків є реєстрація на веб-порталі ПФУ, яка дає можливість людині стежити за сплатою страхових внесків на її користь до фондів соціального страхування і, за необхідності, тиснути на роботодавця. Електронний портал постійно удосконалюється, щоб навіть не дуже досвідчений користувач міг легко розібратися в цьому ресурсі.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду України м.Маріуполя. При собі необхідно мати паспорт та РНОКПП.

 

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя