Суб18092021

Back Новости Новости Мариуполь Нелегальна зайнятість - соціальна нестабільність.

Нелегальна зайнятість - соціальна нестабільність.

  • PDF

Пенсионный

Маріупольське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повідомляє, що одне із завдань Пенсійного фонду України - виявлення фактів, які негативно впливають на гарантії пенсійного та соціального забезпечення застрахованих осіб. Соціальний захист населення є однією з актуальних проблем сьогодення. Більшість громадян сприймає цю тему важливою виключно для пенсіонерів або осіб з інвалідністю. Навряд чи будь-хто з молоді віднесе себе до категорії незахищених верств населення. Але треба замислитися всім о проблемі, яка полягає в тому, що працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну або на рівні мінімальної, а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Погоджуючись на неофіційні умови праці, працівники втрачають не тільки страховий стаж та соціальний захист, а й право на гідну пенсію в майбутньому. Для працівників розмір заробітку, якщо він не перевищує мінімальний, впливає на набуття ними страхового стажу, необхідного для призначення пенсій. З настанням пенсійного віку в разі нелегальної зайнятості вони ще й позбавляють себе державних гарантій, передбачених чинним законодавством. Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. І вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями - як державі, так і самим працівникам. «Тіньова» або «сіра» заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується у розмірі нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій. Тому легалізація зарплати і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників, а водночас і негативне ставлення до нелегальної зарплати з боку громадян, які наймаються на роботу, - усе це є запорукою достойних пенсій та соціального спокою.

З метою легалізації заробітних плат, Пенсійним фондом України постійно здійснюється моніторинг та аналіз відомостей Реєстру застрахованих осіб. Найкращим способом контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків є реєстрація на веб-порталі ПФУ, яка дає можливість людині стежити за сплатою страхових внесків і, за необхідності, впливати на роботодавця. Електронний портал постійно удосконалюється, щоб навіть не дуже досвідчений користувач міг легко розібратися в цьому ресурсі.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися до відділів обслуговування громадян Маріупольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області. При собі необхідно мати паспорт та РНОКПП.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя