Пят06082021

Back Новости Новости Мариуполь Інформаційно-просвітницька акція в рамках кампанії «Насильству немає виправдання» в м. Маріуполь Донецької області

Інформаційно-просвітницька акція в рамках кампанії «Насильству немає виправдання» в м. Маріуполь Донецької області

  • PDF

11 травня у Маріуполіна площібіля Драмтеатруза участі поліцейських та жителів міста відбулась художня акція у рамках кампанії «Насильству немає виправдання!». Офіцери поліції, представники місцевих органів влади, дівчата та хлопці, активісти руху за гендерну рівність, жінки-лідерки та жителі громадиспільно намалювали власноруч величезний символ кампанії – 4*6 метрів, щоб показати, що у Маріуполіне виправдовують насильство щодо жінок і воно є неприпустимим у повсякденному житті. Учасники акції спільно розмалювали символ та слоган кампанії, поділені на окремі квадрати. Закінчивши наносити фарби, учасники підняли частини малюнку над головою та створили цілісне зображення, адже саме спільними діями поліції та громади можна змінити сприйняття та подолати домашнє насильство.

Завершений малюнок було передано місту, його буде розміщено на одній із будівель Маріуполя. В рамках проведення заходу у центрі міста перехожим роздавалисялистівки зінформацією про гендерно-зумовлене насильство із соціальним змістом та інформацією про те, як потрібно діяти у ситуації коли вчинено насильство.

«З 2017 року ООН Жінки та Українська фундація громадського здоров’я розпочали інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання» в Донецькій та Луганській областях. Одна з цілей кампанії - мотивувати потерпілих від насильства звертатися за допомогою до поліції та інших служб. Для актуалізації і вирішення проблеми насильства на місцях проводяться зустрічі із громадським активом об’єднаних територіальних громад та міст Донецької та Луганської областей з питань протидії ґендерно-зумовленому та домашньому насильству та забезпечення безпеки жінок в громадах, – розповідає Наталія Бєдіна, представницяМБФ «Українська фундація громадського здоров’я». – Ці зустрічі об’єднують представників місцевих органів влади та поліції, надавачів психологічних та медичних послуг, а також членів жіночих об’єднань для обговорення нагальних проблем та напрацювання алгоритму спільних дій, які пов'язані з безпекою в громадах, протидією ґендерно-зумовленому та домашньому насильству. На даний час було проведено 20 зустрічей, в яких прийняло участь понад 300 учасників».

В рамках проекту також було проведено навчання для 32 тренерів з числа офіцерів поліції щодо питань громадської безпеки та співпраці поліції з громадою у протидії ґендерно-зумовленому та домашньому насильству в Донецькій та Луганській областях. Навчені тренери з числа офіцерів поліції провели навчання для 289 офіцерів поліції. Також, були проведені тренінги для жінок з питань ґендерного аналізу та сформовані профілі громад.

«Подолання і запобігання насильстващодо жінок – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Соціальні та гуманітарнінегаразди, що виникають внаслідок конфлікту, на жаль, збільшують ризик домашнього насильства. Невпевненість у майбутньому призводить до психологічної напруги у родині. Подібні заходи – це шанс залучити молодь до обговорення проблеми, та нагадати усім жителям області, що не варто виправдовувати та замовчувати насильство, необхідно звертатися по допомогу.Маючи спільне прагенення до миру у кожній родині ми активно співпрацюємо із міжнародними організаціями над подоланням домашнього та гендерно-обумовленого насильства»–зазначила Ксенія Сухова, заступник міського голови Маріупольської міської ради.

Щорічно 1,1 мільйон українок стикаються з фізичним та сексуальнимнасильством в сім'ї. Тільки 15,9% постраждалих звертаются до правоохоронців[1]. Кампанія «Насильству немає виправдання» має на меті підвищення довіри до поліції та зміну ставлення до насильства у сім’ї в цілому.

«Соціальні та гуманітарні проблеми, нажаль, стають каталізатором побутових конфліктних ситуацій. Про це потрібно наголошувати на всіх рівнях,та долучати до вирішення цієї проблеми не лише соціальні та правоохоронні структури.Також, хочу наголосити, що лише спільними зусиллями, взаємною довірою та постійною комунікацією між громадою та владою можливо зменшити соціальний градус напруги в "проблемних" та "вразливих" сім’ях.Наголошуємо,поліція завжди готова прийти на допомогу, потрібно лише не мовчати». – зазначилаКатерина Шнейдер, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НПУ в Донецькій області.

За останні кілька років в Україні потроїлася кількість зафіксованих випадків домашнього насилля. За даними МВС, 23% тяжких насильницьких злочинів відбуваються в родинах.

У січні цього року Президент України підписав новий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», також угрудні минулого року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Закон передбачає більш жорсткіші покарання для кривдників – порушникам закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років. Вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Нові закони дозволяють Нацполіції контролювати поведінку порушника, аби уникнути повторного насилля.

Відтепер домашнє насильство фіксується навіть якщо пара проживає спільно, та шлюб не зареєстрованийофіційно. Під термін підпадають також усі факти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили.

За нормами законів відтепер медики повинні повідомляти місцевій владі та Нацполіції про ушкодження, які пацієнт міг отримати через домашнє насильство. А якщо такий пацієнт дитина, то лікарі повинні зателефонувати ще й у службу у справах дітей. Закони мають набрати чинності до кінця 2018 року.

Інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання» впроваджує ООН Жінки, спільно з Міністерством внутрішніх справ України та міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я». Метою інформаційної кампанії є підвищення розуміння серед чоловіків та жінок, хлопців та дівчат, що насильство є порушенням прав людини, пропаганда нульової толерантності до насильства та підвищення довіри до поліції, як важливої структури у системі реагування на випадки насильства. Кампанія є одним із компонентів спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом та реалізується у Донецькій та Луганській областях.

Контактні особи: Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , Аліса Тимченко, 063 864 30 62, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

[1] Згідно дослідження «Економічна вартість насильства щодо жінок в Україні» проведеного на замовлення Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні(UNFPA), 2016-2017 рр. (http://www.unfpa.org.ua/files/articles/7/45/Infographics_UKR.pdf)

Полиция

Полиция

Полиция

Полиция

Полиция

Полиция

Полиция

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя