Пят30072021

Back Новости Новости Мариуполь В Маріуполі відбувся символічний забіг проти насильства в рамках інформаційної кампанії «Насильству немає виправдання»

В Маріуполі відбувся символічний забіг проти насильства в рамках інформаційної кампанії «Насильству немає виправдання»

  • PDF

Сьогодні, 12 квітня, у Приморському парку відбувся символічний міський забіг у рамках інформаційної кампанії «Насильству немає виправдання!». Участь у забігу взяло понад 200 учасників – патрульні та дільничні офіцери поліції, молодь, жінки-лідерки, активісти руху за гендерну рівність, жителі та жительки міста. Мета забігу – об’єднати поліцію та громаду у боротьбі проти насильства щодо жінок. Захід організовано ООН Жінки у співпраці з міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» та Міністерством внутрішніх справ України в рамках спільної програми ПРООН в Україні-ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню у громадах України, що постраждали від конфлікту», яка фінансується Європейським Союзом. У рамках кампанії для актуалізації і вирішення проблеми насильства проводяться зустрічі із громадським активом об’єднаних територіальних громад та міст Донецької та Луганської областей. Спеціалісти та мешканці обговорюють питання протидії ґендерно зумовленому і домашньому насильству та забезпечення безпеки жінок в громадах. Наразі Українська фундація громадського здоров’я провела 12 зустрічей в яких взяло участь понад 200 учасників. В рамках проекту також було проведено навчання для 32 тренерів з числа офіцерів поліції, що отримали компетенції у питаннях громадської безпеки та співпраці поліції з громадою у протидії ґендерно зумовленому та домашньому насильству. Підготовлені тренери-поліцейські провели навчання для 289 офіцерів поліції Луганської та Донецької областей.

Щорічно 1,1 мільйон українок стикаються з фізичним та сексуальним насильством в сім'ї. Тільки 15,9% постраждалих звертаються до правоохоронців[1]. Кампанія має на меті підвищення довіри до поліції та зміну ставлення до насильства у сім’ї в цілому.

«У випадку домашнього насильства українці все ще неохоче звертаються за допомогою до поліції, але цей вид злочину перестає тотально замовчуватися, – говорить Кристина Цвар, старший дільничний офіцер поліції сектору превенції Центрального відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області, майор поліції, – відчувається тенденція до збільшення кількості звернень до Національної поліції. Люди перестають мовчати, тримати це в собі й більше довіряють органам Національної поліції».

«Подолання і запобігання насильству щодо жінок – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Подібні заходи – це шанс залучити молодь до обговорення проблеми, та нагадати жителям громади, що не варто виправдовувати та замовчувати насильство, необхідно звертатися по допомогу. Хочу подякувати усім мешканцям міста, які долучилися до забігу та міжнародним організаціям за плідну співпрацю у напрямку подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства,» – зазначив Олексій Казанцев, начальник управління з фізичної культури і спорту Маріупольської міської ради.

Своєю участю у забігу жителі та жительки Маріуполя висловили неприйняття насильства щодо жінок. У забігу взяли участь патрульні та дільничні офіцери поліції; учні шкіл № 1, 3, 7, 17, 18, 30, 40, 52, 54, Маріупольського міського ліцею; студенти ДВНЗ «ПДТУ»; курсанти ДЮІ МВС України; представники таких організацій, як «Ліга майбутніх поліцейських», «Рада жінок Донеччини», «Спорт для всіх», «ФРМ», «Довіра», ГЦВР «Братство»; журналісти та представники місцевої влади. Мешканці мали можливість познайомитися з працівниками правоохоронних органів та неформально поспілкуватись. Цим забігом поліцейські підтвердили своє прагнення допомагати сім’ям, об’єднувати їх та вирішувати проблему насильства.

У січні цього року Президент України підписав новий закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству. Закон передбачає більш жорсткіші покарання для кривдників – порушникам закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років. Вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Нові закони дозволяють нацполіції контролювати поведінку порушника, аби уникнути повторного насилля. Відтепер домашнє насильство фіксується навіть якщо пара проживає спільно, та шлюб не зареєстрований офіційно. Під термін підпадають також усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили.

Інформаційну кампанію «Насильству немає виправдання», впроваджує ООН Жінки, спільно з Міністерством внутрішніх справ України та міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я». Метою інформаційної кампанії є підвищення розуміння серед чоловіків та жінок, хлопців та дівчат, що насильство є порушенням прав людини, пропаганда нульової толерантності до насильства та підвищення довіри до поліції, як важливої структури у системі реагування на випадки насильства. Кампанія є одним із компонентів спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом та реалізується у Донецькій та Луганській областях.

Полиция

Полиция

Полиция

Полиция

Полиция

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя