Суб31072021

Back Новости Новости Мариуполь Тренінг для журналістів

Тренінг для журналістів

  • PDF

22-23 березня на факультеті філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету відбувся дводенний тренінг на тему «Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти». Захід був організований Академією української преси за підтримки BlackSeaTrustforRegionalCooperation, A Project oftheGermanMarshallFundofthe U.S. На семінарі розглядались питання, як уникнути стереотипів та штампів, як не піддаватися маніпуляціямта достовірно подавати інформацію при висвітленні конфлікту, як під час збору інформації в зоні конфліктуне зашкодити власній безпеці, а також як забезпечити персональний захист інформаторам та не втратити й зберегти джерела інформації.

В ролі спікерів перед слухачами виступили фундатор Комісії журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий та кандидат філологічних наук, викладач кафедри періодичної преси Інституту журналістики Київського національногоуніверситету імені Тараса Шевченка, медіатренер й журналістАндрій Юричко.

Тренінг проходив у формі живого спілкування, теоретичні положення ілюструвалися практичними прикладами з української та світової журналістики.

Деякі важливі, але складні теми розглядалися в ігровій формі.Так, Андрій Юричко за допомогою гри «Журналіст як медіатор» продемонстрував, що таке медіація, в яких випадках журналіст виступає як медіатор та коли краще не виконувати цю роль.

Торкнулись також й теми «Ім’я журналіста», підсумок якої підбив Володимир Мостовий: «Про що б журналіст не писав – він пише про себе. Від аудиторії не сховати свій рівень освіти. Навіть вибір теми вже передбачає суб’єктивізм. Найголовніше, що є в журналіста – це його ім’я, робота над яким повинна завжди бути в пріоритеті. Адже частіше за все читач шукає не тему, а саме підпис, бо знає, що цій людині можна довіряти.Основною запорукою довіри є достовірність, аргументованість, чесність, неупередженість та чітке виконання стандартів журналістики».

В тренінгу також взяли участь не лише студенти спеціальності «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю» Маріупольського державного університету, а й представники громадських організацій, журналісти маріупольських засобів масової інформації та їх колеги з інших областей України, адже подібні заходи є гарною нагодою отримати нові й унікальні навички, які будуть корисні як майбутнім спеціалістам, так і тим, хто вже має досвід роботи в журналістиці.

Студенты

Студенты

Студенты

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя