Пон02082021

Back Новости Новости Мариуполь Рекомендації для населення щодо поведінки під час знижених температур навколишнього середовища взимку

Рекомендації для населення щодо поведінки під час знижених температур навколишнього середовища взимку

  • PDF

Зима

Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися нею іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у мороз у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні фактори (чинники)». До зимових травмонебезпечних факторів (чинників) віднесені:

- несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер);

- охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів, тощо);

- слизька поверхня території доріг, тротуарів підприємства та населених пунктів;

- падіння на людей предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил) з дахів, парапетів;

- пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами, необережне поводження з вогнем та інше.

Щоб зменшити ризик травм в зимовий період слід дотримуватись наступних порад:

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно обходити ділянки, на яких звисають бурульки, триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

- не тримайте руки в кишенях.

- падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

- оминайте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені, що додає ризику та важкості травмувань.

- не йдіть з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах — особливо.

- не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю, під час руху транспорту. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить як мінімум до травмування.

- не виходьте без потреби на вулицю. Зачекайте, поки приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя