Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь Осучаснення пенсій

Осучаснення пенсій

  • PDF

Пенсионный

У зв’язку з набуттям чинності Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» з 01.10.2017 року Пенсійним фондом України проведено перерахунок пенсій автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ. По Центральному об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області перераховано 78733 пенсій, середній розмір пенсії з 01.10.2017 склав 3169,80 грн., середня пенсія зросла на 986,76 грн.

Пенсійні виплати перераховано наступним чином:

1. Осучаснено заробітну плату, з якої обчислено пенсію, з застосуваням показника середньої заробітної плати за 2014-2016 роки – 3764,40 грн.

2. Зменшено оцінку страхового стажу до 1 відсотку.

3. Знято обмеження максимальної кількості років понаднормативного стажу.

4. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - 1452,00 грн перераховано: мінімальні пенсії непрацюючим пенсіонерам при повному стажі, доплати за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам, пенсії за особливі заслуги, мінімальні пенсії по втраті годувальника, підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Законом України «Про жертви нацистських переслідувань», мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій, доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

5. Розмір мінімальної пенсії за віком/за вислугу років при неповному стажі розраховано із розміру 1373,00 грн.

6. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.10.2017 року – 1624.00 грн. проведено перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів ”.

7. Жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років, зменшення розміру пенсії здійснюється до досягнення пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

8. Скасовано особливий порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

Відповідно до абзацу другого частини 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28, не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір пенсії після перерахунку з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, не може перевищувати 10740 грн.

Якщо за результатами проведення перерахунку розмір пенсії зменшується, встановлюється доплата до старого розміру пенсії.

В Центральному об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області працює „гаряча лінія” – тел. (0629) 47-03-39.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя