Суб31072021

Back Новости Новости Мариуполь Проведено семінар для підприємців м. Маріуполя

Проведено семінар для підприємців м. Маріуполя

  • PDF

Налоговая

Нещодавно фахівцями Маріупольської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області проведено черговий семінар для фізичних осіб - підприємців м.Маріуполя. Присутніх ознайомили з актуальними питання з оподаткування СПД - фізичних осіб платників єдиного податку, надані роз’яснення норм Податкового кодексу України з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельного податку.

Податківці звернули увагу підприємців про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року №578», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.2017 за №478/30346.

Зміни внесено до всіх форм декларацій:

- форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;

- форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);

- форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

В ході семінару особливу увагу було приділено питанню легалізації заробітної плати, додержання норм законодавства з оплати праці для забезпечення соціальних гарантій працюючих.

Усі бажаючі мали змогу поставити запитання та отримати на них відповіді.

Проведення таких семінарів сприяє поглибленню ділових партнерських відносин податківців з платниками податків. Дають змогу платникам податків оцінити переваги добровільної та своєчасної сплати податків, а податківцям – створити максимально комфортні умови для суб’єктів господарювання шляхом врахування їх думок та пропозицій.

Внесені зміни до форми Податкової декларації з транспортного податку

Маріупольська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 27.06.2017 №595 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з транспортного податку» (далі – Наказ №595).

Наказом №595 змінено критерії визначення вартості транспортного засобу. Зокрема, до критеріїв визначення вартості транспортного засобу внесено тип пального.

Згідно з п.п.267.6.4 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, декларацію з транспортного податку подають виключно юридичні особи, які самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року, і до 20 лютого звітного року подають до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації об’єкта оподаткування.

З наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2017 №595 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з транспортного податку» можна ознайомитись за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0879-17

Про внесення змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

Маріупольська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ) зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 18.08.2017 за № 1021/30889.

Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797) були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які змінюють порядок складання та надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, зокрема:

- підписання документа здійснюється не тільки керівником органу державної фіскальної служби, а також його заступником або уповноваженою особою (пункт 86.8 статті 86 Кодексу);

- надсилання, у передбачених Кодексом випадках, документів, у

т.ч. податкових повідомлень-рішень, в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (стаття 42 Кодексу);

- необхідності додаткового відображення у податкових повідомленнях-рішеннях попередження про необхідність складення та реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування до неї (зміни стосуються форми «ПН»), у випадках, визначених Кодексом (пункт 58.1 статті 58 Кодексу).

Законом № 1797 дещо змінено порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій у разі не реєстрації (несвоєчасної реєстрації) податкових накладних в ЄРПН, невиправлення помилок, допущених під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, та виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця (пункти 1201.2, 1201.3 статті 1201 Кодексу) (зміни стосуються форми «ПН» та форми «Н»), а також порядок нарахування пені відповідно до статті 129 Кодексу.

Форми податкових повідомлень-рішень, які є додатками до цього Порядку, викладено у новій редакції у зв'язку із вдосконаленням їх структури, заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені, тощо.

Наказом забезпечено нормативне врегулювання питання надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків у зв’язку з внесенням Законом № 1797 змін до Кодексу та створено умови для виконання покладених на органи державної фіскальної служби завдань і функцій.

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя