Чет05082021

Back Новости Новости Мариуполь У фіскальній службі Донеччини триває робота з запобігання та протидії корупції

У фіскальній службі Донеччини триває робота з запобігання та протидії корупції

  • PDF

Коррупция

За січень-липень 2017 року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області (УВБ) проведено 19 службових перевірок, 2 службових розслідування та 2 тематичні перевірки відносно працівників територіальних органів ГУ ДФС у Донецькій області. За поточний період за матеріалами УВБ правоохоронними органами стосовно співробітників фіскальної служби складено 2 адміністративних протоколи про скоєння корупційного правопорушення.

Працівниками Національної поліції України за матеріалами УВБ складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за неповідомлення про наявний реальний конфлікт інтересів та за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (відповідальність передбачена ч.1, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За матеріалами УВБ до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) Прокуратурою Донецької області внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень щодо посадових осіб фіскальної служби області:

- які з використанням влади та службового становища всупереч інтересам служби склали ряд офіційних документів, чим завдали істотної шкоди правам, свободам та інтересам громадян, що охороняються законом (розпочато 2 кримінальні провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (ККУ);

- за фактом неправомірних дій посадових осіб, які, зловживаючи службовим становищем, вчинили неправомірні дії по внесенню недостовірних відомостей про наявність податкового боргу у суб`єкта господарювання до автоматизованої інформаційної системи ДФС України під час адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що завдало істотну шкоду підприємству (розпочато досудове розслідування, що кваліфікується за ч. 1 ст. 362 ККУ);

- відносно співробітників Донецької митниці ДФС, які протягом 2014- 2015 років, в порушення положень ст. 149 Митного кодексу України (МКУ) та Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657, неправомірно видали дозволи на переробку товарів на митній території України суб’єктам господарювання, які у заявах вказували місцем зберігання та переробки місто Донецьк, що знаходиться на тимчасово неконтрольованій території Донецької області, та не завершили митний режим переробки у визначений МКУ спосіб, що призвело до ненарахування та ненадходження до державного бюджету митних платежів у великих розмірах; розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 ККУ щодо зловживання службовим становищем;

- відносно посадових осіб ГУ ДФС у Донецькій області за фактом систематичного вимагання та отримання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання ( розпочато кримінальне провадження за ч. 3, ст. 368 ККУ);

- за фактом подання працівником ГУ ДФС у Донецькій області завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік (розпочато кримінальне провадження за ст. 366-1 ККУ).

УВБ здійснює оперативне супроводження даних кримінальних правопорушень.

З метою вивчення професійних якостей кандидатів на посади в органи ГУ ДФС у Донецькій області та Донецької митниці ДФС організовано та проводиться тестування на знання вимог діючого законодавства. Проведено 81 перевірку кандидатів.

Серед робітників податкових інспекцій області і Донецької митниці ДФС продовжується профілактична робота, направлена на упередження корупційних проявів у сфері службової діяльності. Так, за січень-липень 2017 року співробітниками УВБ проведено 235 профілактичних заходів (бесід, лекцій, виступів) в колективах.

За результатами проведення тематичної перевірки, відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» двох працівників ГУ ДФС у Донецькій області притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників ДФС України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя