Трагічні випадки наочно доводять: головна причина загибелі дітей на пожежі криється в їх невмінні діяти в критичних ситуаціях. Під час пожежі у маленьких дітей спрацьовує підсвідомий інстинкт: дитина намагається до чогось притулитися, кудись сховатися, шукає уявне притулок - під ліжком, столом і т. д. Там його біда і наздоганяє. Тому обов'язково навчіть дитину дій при пожежі, покажіть йому можливі виходи для евакуації. Дуже важливо навчити дитину не панікувати і не ховатися у разі пожежі.
Вдома - батьки, в дитячих садах - вихователі, а в школах - викладачі, всі ми зобов'язані забезпечити неухильне виконання дітьми правил пожежної безпеки, строго підтримувати протипожежний режим, негайно усувати причини, які можуть призвести до трагедії. Почуття небезпеки, що виходить від вогню, дитині потрібно прищеплювати з раннього дитинства. Як кажуть: «Заборонений плід солодкий!», тому корисніше пояснити ще раз дитині про небезпеку, що притаїлася в коробці сірників, запальничці, ніж просто сказати: «Не можна!». Дотримання правил безпеки повинно увійти у кожного в звичку.
Що потрібно робити для того, щоб уникнути пожежі від дитячої пустощі з вогнем:
• розповідайте дітям про безпечну поведінку;
• будьте прикладом у всіх ситуаціях, пов'язаних з дотриманням правил пожежної безпеки;
• не залишайте сірники в доступному для дітей місці;
•не доручайте дітям розпалювати печі, газові плити, самостійно включати електропобутові прилади;
• стежте, щоб діти не розпалювали багаття;
• йдучи з дому, не залишайте малолітніх дітей без нагляду дорослих;
• організуйте дитині цікаве дозвілля.
Навчіть дитину правильним діям при пожежі:
1. При виявленні пожежі або ознаки горіння (задимлення, підвищеної температури, запаху гару і т.п.) дитина будь-якого віку повинна негайно залишити приміщення.
2. Повідомити про пожежу дорослим або в пожежну охорону за єдиним телефоном порятунку «101».
Дуже важливо, щоб діти запам'ятали ці поради. Особистим прикладом вчіть, дітей дотриманню правил пожежної безпеки. Тільки великою турботою про наших дітей ми зможемо попередити пожежі від дитячої пустощі з вогнем, зберегти свій будинок, майно і найдорожче - життя дитини.
Батькам також слід пам’ятати, що коли пожежа трапилась в результаті того, що діти були без догляду з спричиненням будь-кому збитку, то вони несуть відповідальність в установленому законом порядку.