Викриття цієї вдало прихованої схеми стало можливим завдяки, не в останню чергу, активним діям самих митників та принциповій позиції керівництва Донецької митниці ДФС. Факти порушення законодавства були виявлені Управлінням протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС. Співробітники митниці ще у 2016 році повідомили правоохоронний орган про можливі злочинні дії фігурантів вищевказаної схеми. За результатами опрацювання інформації, отриманої від митниці, Прокуратурою Донецької області прийнято рішення про порушення кримінального провадження.
Крім цього, митниками були складені протоколи про порушення митних правил за ознаками ст. 483 Митного кодексу України, а саме за фактами надання до митниці документів, що містять неправдиві відомості про вантажоотримувача. Справи направлено до суду для подальшого прийняття рішення.
На даний час, за повідомленими митницею фактами слідчим управлінням Прокуратури Донецької області розслідується кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна), а також ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України. Під час проведення оперативно-слідчих дій затримано співробітника митниці. На даний час співробітнику митниці повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Разом з цим, причетність співробітника митниці до незаконних схем на теперішній час встановлюється в ході проведення досудового розслідування.
Державна фіскальна служба Донеччини нагадує, що з метою оперативного опрацювання інформації щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників державної фіскальної служби, а також щодо їх можливих корупційних дій працює антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» – телефон (044) 284-00-07 (цілодобово).