Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь На Донеччині митники допомогли викрити схему незаконного постачання товарів на тимчасово непідконтрольну територію

На Донеччині митники допомогли викрити схему незаконного постачання товарів на тимчасово непідконтрольну територію

  • PDF

Митниця

Як повідомляла 14.06.2017 прес-служба Прокуратури Донецької області, нещодавно на Донеччині було розкрито схему незаконного відшкодування ПДВ та вивезення товарів на тимчасово непідконтрольну Україні територію, яка, за інформацією слідчих, функціонувала за сприяння працівників Донецької митниці ДФС. Злочинна схема полягала в тому, що на території України, через підприємства, зареєстровані в Україні, здійснювалось придбання продовольчих товарів, які в подальшому для надання легального вигляду операціям через підконтрольні фігурантам фірми-нерезиденти планувалось направляти через територію Російської Федерації до Грузії. Насправді ж продукція з території Російської Федерації потрапляла на території, тимчасово неконтрольовані українською владою, де, цілком імовірно, оформлювалась псевдомитниками так званих «республік», зі сплатою митних платежів до бюджету незаконних бандформувань. В той самий час, у зв’язку із проведенням зовнішньоекономічних операцій, пов’язаних з вивезенням товарів за межі митної території України (експорт), фігуранти злочинної схеми звертались до органів ДФС для отримання відшкодування ПДВ.

Викриття цієї вдало прихованої схеми стало можливим завдяки, не в останню чергу, активним діям самих митників та принциповій позиції керівництва Донецької митниці ДФС. Факти порушення законодавства були виявлені Управлінням протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС. Співробітники митниці ще у 2016 році повідомили правоохоронний орган про можливі злочинні дії фігурантів вищевказаної схеми. За результатами опрацювання інформації, отриманої від митниці, Прокуратурою Донецької області прийнято рішення про порушення кримінального провадження.

Крім цього, митниками були складені протоколи про порушення митних правил за ознаками ст. 483 Митного кодексу України, а саме за фактами надання до митниці документів, що містять неправдиві відомості про вантажоотримувача. Справи направлено до суду для подальшого прийняття рішення.

На даний час, за повідомленими митницею фактами слідчим управлінням Прокуратури Донецької області розслідується кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна), а також ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України. Під час проведення оперативно-слідчих дій затримано співробітника митниці. На даний час співробітнику митниці повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Разом з цим, причетність співробітника митниці до незаконних схем на теперішній час встановлюється в ході проведення досудового розслідування.

Державна фіскальна служба Донеччини нагадує, що з метою оперативного опрацювання інформації щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників державної фіскальної служби, а також щодо їх можливих корупційних дій працює антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» – телефон (044) 284-00-07 (цілодобово).

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя