Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці за чотири місяці 2017 року у порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшився на 30% та склав 1 млрд 240 млн доларів. При цьому, імпортовано товарів на 231 млн дол., що на 24% більше, ніж торік, експортовано - на 1 млрд 10 млн дол., що на 32% більше, ніж минулого року. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 779 млн доларів.
Фіскальною службою значна увага приділяється спрощенню митних процедур та скороченню часу, який суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності витрачають на оформлення товарів. Результатом роботи митниці, спрямованої на покращення сервісу, є стабільні показники середнього часу митного оформлення імпортних та експортних вантажів, які складають 59 хв. та 24 хв. відповідно.
За використання природних ресурсів підприємства Донеччини сплатили понад 157 мільйонів гривен
Природні ресурси, якими володіє наша держава, наш народ, – це великий скарб, подарований нам природою. Тому кожен громадянин, кожен платник податків має пам’ятати про їх значимість та дбайливо і економно ставитись до їх використання.
За чотири місяці 2017 року від підприємств Донецької області до зведеного бюджету країни за спеціальне використання води, надр та лісів надійшло 157,7 млн грн рентних платежів. Цьогорічні надходження на 43 млн грн перевищують надходження січня – квітня 2016 року.
Слід зазначити, що 66% від загальної суми надходжень становить плата за користування надрами, що, безумовно, пов’язано зі специфікою регіону, а саме з вугільно-видобувною галуззю. Так, з початку року до державної казни надійшло 77,7 млн грн рентної плати за користування надрами, а місцеві бюджети отримали понад 26,5 млн грн ренти.
Друге місце з часткою у 33% займає рентна плата за спеціальне використання води. За період січень – квітень 2017 року підприємства Донеччини сплатили понад 52 млн грн, що удвічі перевищує надходження відповідного періоду 2016 року.
Найменшу частку (близька 1%) в рентних платежах, що сплачують платники Донеччини займає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – з початку 2017 року місцеві бюджети області отримали 1,2 млн грн цієї ренти, що на 711 тис. грн більше, ніж у минулому році.
Шановні природокористувачі, пам’ятайте, що сплачуючи рентні платежі, ви не тільки виконуєте свій конституційний обов`язок сплачувати податки, але й фінансуєте заходи, направлені на відновлення природних ресурсів країни.