Пят23072021

Back Новости Новости Мариуполь Донеччина: на суму більше 42 млн гривень вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів в рамках операції «Акциз-2017»

Донеччина: на суму більше 42 млн гривень вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів в рамках операції «Акциз-2017»

  • PDF

Акциз

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2017» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку. Дії співробітників в рамках операції «Акциз-2017» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату. За результатами операції «Акциз-2017» до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 5 кримінальних проваджень за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та 1 кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму), в рамках яких вилучено підакцизних товарів на суму порядку 40,6 млн гривень.

Загалом в січні – квітні поточного року в рамках операції вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 42,5 млн грн, у тому числі алкогольних напоїв – на 30 млн грн, спирту – на 0,1 млн грн, тютюнових виробів – на 1,3 млн грн, тютюну (сировина) – на суму 7,3 млн грн, пально-мастильних матеріалів – на 2,7 млн грн, скрапленого газу – на 0,4 млн грн, а також автомобіль вартістю майже 0,7 млн гривень.

Майже 35 млн грн, або 82% від загальної суми вилучених з незаконного обігу підакцизних товарів, вилучено за фактами викриття та припинення незаконної діяльності 2-х підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв та 1-го підпільного виробництва тютюну.

Операція «Акциз – 2017» триває.

Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано більше 1,3 мільярди гривень

Донецькою митницею ДФС протягом січня-квітня поточного року до Державного бюджету України перераховано 1 млрд 311 млн грн митних платежів. При цьому лише у квітні забезпечено надходжень платежів у розмірі майже 380 млн гривень. Зростання у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року склало більше 32%, або 318,2 млн гривень. Середньомісячний показник перерахованих Донецькою митницею ДФС у держбюджет митних платежів за 4 місяці 2017 року становить майже 328 млн грн, що в 1,3 рази, або на 80 млн грн, більше минулорічних показників.

В ході проведення митних формальностей, пов’язаних із контролем чистоти декларування, додатково залучено до бюджету більше 13,7 млн грн митних платежів.

В рамках проведення експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування до спеціальних фондів відповідних місцевих бюджетів Донецької області спрямована сума орієнтовно у 70 млн гривень.

Специфіка функціонування підприємств Донецького регіону визначила і основу переліку бюджетоформуючих товарів: у січні - квітні 2017 року - це товари сировинної групи, що традиційно імпортуються для власних виробничих потреб підприємствами металургійної, вугільної, машинобудівної та харчової галузей.

За результатами роботи за чотири місяці 2017 року основним бюджетоформуючим товаром по Донецькій митниці ДФС є вугілля – 38,9% від загальних перерахувань у держбюджет, або більше півмільярда гривень. В першу п’ятірку основних бюджетоформуючих товарів також входять: інші метали й вироби з них - 151,2 млн грн, феросплави - 136,4 млн грн, кокс - майже 123 млн грн, вогнетривкі матеріали й вироби - 116,5 млн грн перерахувань до казни держави.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами упродовж січня-квітня поточного року митницею видано 560 сертифікатів форми EUR.1.

Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС: Італія – 116 (свинець, сплав свинцю, пшениця, олія соняшникова нерафінована, чавун переробний, плитка керамічна), Німеччина – 100 (сплави свинцю, халва соняшникова, мед бджолиний, плитка керамічна, сорочки чоловічі), Румунія – 89 (аргон рідкий, халва соняшникова, свинець, сплав свинцю, валки прокатного стану), Польща – 54 (свинець, сплав свинцю, халва соняшникова, шамот вогнетривкий кусковий, шрот соняшниковий), Словенія – 53 (свинець, сплави свинцю).

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя