Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь Фіскальна служба Донеччини: «Подолаємо корупцію разом!»

Фіскальна служба Донеччини: «Подолаємо корупцію разом!»

  • PDF

Хабар

Сьогодні подолання корупційних проявів в діяльності органів ДФС є найважливішим та пріоритетним завданням, можливо навіть, не менше важливим, ніж забезпечення сталого наповнення бюджету. Без прозорої, незаплямованої корупційними скандалами діяльності органів ДФС неможливо встановити клімат партнерства та порозуміння між фіскальною службою і бізнесом, неможливо виховати сумлінного платника податків, неможливо забезпечувати економічну безпеку держави. Заходи, спрямовані на запобігання корупції та її повне викорінення, вживаються як керівництвом Головного управління ДФС у Донецькій області та державних податкових інспекцій, так і спеціалізованим підрозділом – управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Донецькій області (УВБ).

Так, з початку року з метою запобігання корупції, усунення причин та умов, що їй сприяють, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб УВБ проведено в колективах органів ДФС області 218 профілактичних заходів (бесід, лекцій). Важливим напрямком роботи УВБ є і реалізація заходів із запобігання призначенню на посади у фіскальній служби осіб, які не відповідають вимогам діючого законодавства та у подальшому можуть скомпрометувати її діяльність. З цією метою в 2017 році УВБ вже проведено 64 перевірки кандидатів на посади в Головному управлінні ДФС у Донецькій області та Донецькій митниці ДФС.

Робота УВБ не обмежується виключно самими профілактичними та роз’яснювальними заходами. Важливим напрямком роботи УВБ залишається і викриття недобросовісних працівників, які нехтуючи присягою та довірою держави і суспільства, вдаються до порушень службової дисципліни або, навіть, до протиправних дій. Так, протягом 2017 року УВБ проведено 12 службових перевірок та одне службове розслідування стосовно працівників органів ДФС Донецької області. За матеріалами УВБ правоохоронними органами стосовно співробітників фіскальної служби складено 2 адміністративних протоколи про скоєння корупційного правопорушення, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 6 кримінальних проваджень, відповідальність за які передбачена ст.ст. 362, 364, 365 та 366 Кримінального кодексу України.

Нажаль, попри всі заходи, що вживаються, питання корупції залишається актуальним. Так, до правоохоронців звернулась жінка з інформацією про те, що від неї за не проведення перевірки вимагає хабара працівник Державної фіскальної служби. В межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, 22.05.2017 співробітниками прокуратури Донецької області спільно з представниками об’єднаного штабу центрального управління СБУ в районі проведення АТО та Управлінням захисту економіки в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України за отримання неправомірної вигоди на загальну суму 10 тис. грн було затримано працівника, прийнятого нещодавно до Головного управління ДФС у Донецькій області. УВБ за цим фактом ініційовано та розпочато перевірку.

Отже, робота з подолання корупційних проявів та викорінення причин, що їй сприяють, має продовжуватись.

Проте, зважаючи на цей ганебний випадок, Головне управління ДФС у Донецькій області хоче звернути увагу, що корупційним проявам в службі сприяють не тільки викривлені поняття окремих службовців про честь і завдання працівника фіскальної служби, але й низький рівень податкової культури деяких платників податків. Саме незнання своїх прав та обов’язків фіскалів з одного боку, та іноді свідоме порушення платника законодавства відкривають «неорану цілину» для працівників фіскальної служби, що з тих чи інших причин вирішили перетнути межу закону і сумління.

Звертаємось до платників. Пам’ятайте! Працівник державної фіскальної служби не виходить на перевірку на власний розсуд! Перед початком перевірки він має пред’явити направлення на проведення такої перевірки, копію наказу про проведення перевірки та службове посвідчення. Пам’ятайте, що свідоме порушення вами податкового законодавства не тільки карається згідно з чинним законодавством, але й створює можливості для «нечистих на руку» працівників фіскальної служби шантажувати вас та вимагати хабара!

При цьому важливо відзначити, що ефективна робота органів державної фіскальної служби із запобігання та виявлення корупційних порушень неможлива без бажання та волі платників податків допомагати викривати хабарників. Нажаль платники податків лише в поодиноких випадках повідомляють УВБ про протиправні дії працівників податкових та митних органів фіскальної служби.

Головне управління ДФС у Донецькій області висловлює вдячність – як колегам з правоохоронних органів, так і небайдужим громадянам – за будь-яку помірну допомогу в боротьбі з корупційними проявами в органах державної фіскальної служби.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників державної фіскальної служби, а також щодо їх можливих корупційних дій працює антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» – телефон (044) 284-00-07 (цілодобово).

Пам’ятайте, принципова громадська позиція кожного є запорукою успіху всіх. Не залишайтесь осторонь, боротьба з корупцією це спільна справа!

У квітні 2017 року органами фіскальної служби Донеччини надано понад 13,5 тисяч адміністративних послуг

З початку 2017 року зафіксовано понад 702 тис. звернень представників бізнесу та громадян до органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, з них у квітні п.р. – майже 134,2 тис. звернень. У квітні 2017 року органами фіскальної служби області надано понад 13,5 тис. адміністративних послуг, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 8,8%.

Видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків залишається найбільш популярною адміністративною послугою, що надає фіскальна служба Донеччини. У квітні 2017 року громадяни отримали 7479 таких карток, їх питома вага від загальної кількості отриманих у звітному місяці адмінпослуг – 55,2%.

Також запитуваними з боку суб`єктів господарювання у квітні були адміністративні послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1139 (8,4%), надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 1125 (8,3%), реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 798 (5,9%), реєстрації платника єдиного податку – 767 (5,7%) та інші.

Безпосередньо Головним управлінням ДФС у Донецькій області у квітні 2017 року надано 841 адмінпослугу: видано 790 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (з них 453 і 337 ліцензій відповідно), а також 51 реєстраційний номер облікової картки платника податків.

У квітні п.р. у добровільному анкетуванні щодо діяльності центрів обслуговування платників області узяли участь 123 респонденти. Діяльність центрів оцінено позитивно, критичних зауважень та негативних відгуків не зафіксовано.

З більш детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя