Вос01082021

Back Новости Новости Мариуполь Маріупольською ОДПІ проведено семінар для платників податків

Маріупольською ОДПІ проведено семінар для платників податків

  • PDF

Налоговая

Нещодавно фахівцями Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області проведено семінар для платників податків. Одним з питань на семінарі розглянуто нарахування і сплата рентної плати, а саме:

рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;

рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;

рентної плати за спеціальне використання води;

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

З метою упередження порушень податкового законодавства, розглянуті типові помилки, яких припускають платники при складанні податкової звітності та надані роз’яснення щодо їх виправлення в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

Також платники мали змогу дізнатися про нововведення, пов’язані з роботою Електронного кабінету платника та електронних сервісів ДФС України.

Фахівці податкової інспекції розповіли про порядок отримання ключів електронного цифрового підпису.

Семінар проведено у форматі діалогу, де кожен платник мав можливість задати проблемні питання, що є для нього актуальними на даний час та отримати на них вичерпну відповідь.

По завершенню семінару слухачі отримали пам’ятки та листівки з податкового законодавства.

Податкова декларація екологічного податку

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2016 № 1177, затверджені зміни до форми Податкової декларації екологічного податку (далі - Декларація), а саме викладено у новій редакції Додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» до Декларації.

Так, раніше діючий додаток доповнено рядками 4.2.1.2.4, 4.2.2.2.4, 4.3.1.2.4, 4.3.2.2.4, які мають назву «коригуючий коефіцієнт» оскільки податкові зобов’язання з екологічного податку у частині екологічного податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) стосовно накопичених до 1 квітня 2009 року відходів обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, додаток 4 до Декларації за І квартал 2017 року подається за старою формою, а за ІІ квартал та наступні податкові періоди подається за новою формою, затвердженою Наказом № 1177.

Зазначена інформація наведена в листі ДФС України від 04.05.2017 № 11086/7/99-99-12-03-04-17.

Щодо внесення змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 12.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 368 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 368), який вніс зміни до наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 1130).

Зміни, передбачені Наказом № 368, привели у відповідність норми Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі – Положення) та п.п. 4 п. 2 розділу XIX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з яким з 01.01.2017 року втратила чинність ст. 209 Кодексу, що визначала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Зокрема, Наказом № 368 встановлено, що сільськогосподарські підприємства, які станом на 1 січня 2017 року зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування ПДВ, вважаються платниками цього податку на загальних підставах, починаючи з 1 січня 2017 року, і стосовно таких сільськогосподарських підприємств:

з 1 січня 2017 року втрачають чинність витяги з реєстру ПДВ, що були видані контролюючими органами до 01 січня 2017 року;

контролюючі органи, в яких такі сільськогосподарські підприємства перебувають на обліку, приймають рішення та вносять до реєстру платників ПДВ записи про зняття підприємств з реєстрації як суб’єктів спеціального режиму оподаткування з одночасною реєстрацією платниками податку на загальних підставах.

З оновленим текстом Наказу № 1130 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя