Пят30072021

Back Новости Новости Мариуполь Легалізація трудових відносин та підвищення рівня мінімальної заробітної плати

Легалізація трудових відносин та підвищення рівня мінімальної заробітної плати

  • PDF

Зарплата

Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя нагадує, що із 1 січня 2017 року змінилося поняття мінімальної зарплати. Під нею матимемо на увазі встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна зарплата лишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Крім того, виключено норму, за якою до мінімальної зарплати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Однак чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, працівники свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Працівник, який отримує зарплату в “конверті” офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

– він не буде одержувати пенсію по віку;

– його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій.

– у нього немає права на відпустку;

– права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю;

– права не працювати у вихідний та святковий день;

– права на охорону праці;

– права на соціальне страхування

Легалізація заробітної плати актуальна з двох причин. Перша – це збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в т.ч. до Пенсійного фонду України; друга - соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

У 2017 році змінився розмір пенсійного забезпечення. Мінімальний розмір пенсії за віком становитиме:

– з 1 січня 2017 року – 1247 грн;

– з 1 травня 2017 року – 1312 грн;

– з 1 грудня 2017 року – 1373 грн

Унаслідок підняття мінімальної зарплати очікується зменшення дефіциту бюджету Пенсійного фонду на 10 мільярдів гривень, це можливо за умови легалізації зарплат та від легалізації зайнятості населення.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя