Шкода від спалювання сухої трави багатолика та вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім того, такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів.
Під час спалювання гинуть багато комах та їх лічинки, лялечки. Пожежі викликають загибель кладок і місць гніздування птахів, які живуть на землі. При сильній трав'яній пожежі гинуть від вогню або задихаються в диму практично всі ссавці, що живуть в сухій траві або на поверхні ґрунту.
При підпалах трави гине також вся корисна мікрофлора ґрунту, в тому числі і та, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.
Часто вогонь в результаті спалювання сухої трави переходить на населені пункти та на лісові території. Під час пожеж гинуть і втрачають дах люди, знищуються природні ресурси, матеріальні цінності, утворюється смог.
Громадяни! Будьте гранично обережними при поводженні з вогнем:
- Не кидайте палаючі сірники, недопалки і тліючі ганчірки;
- Не розводьте багаття і не залишайте їх без нагляду;
- Не випалюйте суху траву;
- Не підпалюйте очерет;
- Не залишайте в лісі самозаймистий матеріал, скляний посуд, який в сонячну погоду може сфокусувати сонячний промінь і запалити суху рослинність.
22 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Донецькій області