Втр09032021

Back Новости Новости Мариуполь Зростання надходження митних платежів у Донецькій митниці ДФС - запорука якісних доріг у регіоні

Зростання надходження митних платежів у Донецькій митниці ДФС - запорука якісних доріг у регіоні

  • PDF

Таможня

З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України від 20.12.2016 №1789 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу». Відповідно до п.33 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» запроваджується експеримент з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в усіх областях України. Нагадуємо, що відповідно до положень Закону 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників митних надходжень направляються до спеціальних фондів відповідних місцевих бюджетів і використовуються для ремонту доріг. Враховуючи те, що основною вимогою для стабільної, швидкої та дієвої реалізації експерименту є перевиконання митницею індикативних показників доходів і зборів, а також пошук додаткових резервів надходжень митних платежів, це питання на даний час для Донецької митниці ДФС набуває особливого значення.

Непроста логістична ситуація, яка склалась на Донеччині, змушує значну частку підприємств регіону проводити оформлення імпорту товарів в інших митницях ДФС, що безумовно суттєво зменшує надходження митних платежів від Донецької митниці ДФС у держскарбницю країни. Так, у 2016 році 2,8 млрд грн митних платежів сплачені підприємствами не за місцем розташування. Відтік митних платежів погіршує можливість регіону відремонтувати у поточному році автомобільні дороги. Отже, здійснення митного оформлення імпорту зазначеними суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у Донецькій митниці ДФС значно збільшить потенціал для швидкої та якісної розбудови інфраструктури регіону.

У пошуках додаткових резервів 13 лютого 2017 року за участю голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського відбулась робоча нарада з представниками та керівниками провідних підприємств області.

У ході зустрічі в першу чергу обговорювались питання створення найбільш сприятливих умов ведення бізнес, а також можливі зміни існуючих логістичних механізмів доставки вантажів з метою здійснення митного оформлення в Донецькій митниці ДФС для потенційних та працюючих суб’єктів у сфері ЗЕД.

В свою чергу, Донецька митниця ДФС робить важливі кроки для налагодження тісної та взаємоузгодженої співпраці із суб’єктами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність в Донецькому регіоні. Так, з серпня 2016 року в максимально можливому, на даний час, обсязі реалізується митне оформлення товарів за принципом «Єдине вікно». За даними Державної фіскальної служби України за цим показником роботи Донецька митниця посідає четверте місце серед митниць ДФС. Тісна співпраця з імпортерами та митне законодавство дозволяють скоротити час оформлення вантажів, спростити митні формальності, повною мірою оцінити переваги електронного декларування. Середній час митного оформлення імпортних товарів Донецькою митницею у 2017 році складає 58 хвилин, тобто менше, ніж за годину товар, що надійшов до пункту митного оформлення, вже може вільно використовуватись на території України.

Упродовж перших місяців 2017 року митницею ініційовано пропозицію щодо створення нового митного поста у м. Покровськ, яке є «західними воротами Донбасу». Мета – залучення нових та активізація працюючих суб’єктів ЗЕД. Ця ініціатива знайшла підтримку як у керівництва області, так і в Державній фіскальній службі України.

З метою найскорішої та якісної розбудови логістичної інфраструктури Донецького краю Донецька митниця ДФС докладає максимальні зусилля для збільшення надходжень митних платежів. Це питання має важливе значення у поточному фінансовому році також і для всіх мешканців Донецької області.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя