Суб24072021

Back Новости Новости Мариуполь Легалізація трудових відносин та функціювання веб-порталу

Легалізація трудових відносин та функціювання веб-порталу

  • PDF

Зарплата

У сучасних умовах формування ринкової економіки важливою та дуже актуальною є проблема легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах». На жаль, у наш час почастішали такі випадки неофіційного працевлаштування – без оформлення запису в трудовій книжці та укладання трудового договору.

Нелегальна заробітна плата зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а головне, така зарплата послаблює соціальний захист працівників. Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», є повністю беззахисним перед роботодавцем. Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують Кодекс Законів про працю України.

Легaльнa зaрoбітнa плaтa вигіднa нaсaмперед рoбітникaм. Згoдa oтримувaти зaрплaту в «кoнвертaх» пoзбaвляє їх сoціaльнoгo зaхисту. Aдже пенсію вoни мaтимуть тільки з oфіційнo нaрaхoвaнoї суми зaрoбітнoї плaти.

Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду України.

Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені внески до Пенсійного фонду України, тим більша пенсія буде в майбутньому!

Для зарахування в страховий стаж у повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем до органів Пенсійного фонду України, має бути не меншим, ніж внески, обчислені із мінімальної заробітної плати.

Для можливості контролю за сумою нарахованої заробітної плати та обчислення страхового та спеціального стажу Пенсійний фонд України запровадив веб-портал електронних послуг (portal.pfu.gov.ua). Електронний ресурс дозволяє отримати виписку з персоніфікованого обліку та отримати консультації не виходячи із дому. Все, що потрібно для реєстрації - це прийти до територіального управління Пенсійного фонду України м. Маріуполя з паспортом та ідентифікаційним номером, і оформити заяву.

Управління Пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя нагадує, що кожна гривня несплачених внесків – це недоотримана пенсія застрахованою особою, а для конкретної людини може бути відсутність права на пенсійне забезпечення, втрата страхового стажу.

Не позбавляйте себе належного захисту у випадку непрацездатності та у старості, не перекладайте у майбутньому соціальну турботу про себе на сім’ю та рідних. Ставайте на захист своїх інтересів, адже про достойну пенсію необхідно подбати.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя