Суб24072021

Back Новости Новости Мариуполь Мінімальна заробітна плата та відповідальність роботодавців перед законом

Мінімальна заробітна плата та відповідальність роботодавців перед законом

  • PDF

Зарплата

Управління Пенсійного фонду України в Іллічівському районі м. Маріуполя повідомляє, мінімальна заробітна плата (МЗП) – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Розмір МЗП на 2017 рік встановлено у ст. 8 Закону про Державний бюджет на 2017 рік. На цей рік зафіксовано єдиний показник МЗП – 3200 грн (місячна) та 19,34 грн (погодинна). Звичного підвищення рівня мінімальної зарплати протягом року не буде. Нововведення з 01.01.2017 р. - згідно ч. 6 ст. 96 КЗпП мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється розміром не менше прожиткового мінімуму для працездатної особи (ПМПО) на 1 січня календарного року. Більше немає прив'язки окладу до МЗП. Таким чином, протягом 2017 року оклад працівника повинен бути не менше 1600,00 грн.

Штрафи за порушення трудового законодавства, встановлені ст. 265 КЗпП, так само прив’язані до розміру МЗП. Зі збільшенням розміру МЗП до 3200,00 грн/місяць іх розмір збільшиться, і протягом 2017 року буде на одному рівні. Згідно Закону № 1774 ст. 265 КЗпП доповнена новими видами штрафів, які також «прив’язані» до мінзарплати.

Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунках на місяць встановлені в ст. 7 Закону про Державний бюджет на 2017 рік. На відміну від розміру МЗП, розмір ПМПО у 2017 році буде змінюватися двічі (з травня та грудня).

Від ПМПО залежить і розмір максимальної бази нарахування ЄСВ – 25 ПМПО.

При цьому, з 1 січня для забезпечення норми оплати праці працівників не нижче МЗП в порівнянні з МЗП враховується не тільки оклад, але і інші стимулюючі виплати, які входять до фонду оплати праці.

Не враховуються для порівняння з МЗП і виплати по середньому заробітку: лікарняні, декретні, відпускні, інша середня зарплата, розрахована згідно Порядку № 100.

Виходить, що фактично «зароблена» за повністю відпрацьований місяць плата може бути менше МЗП. Але, загальна сума нарахованої заробітної плати за повністю відпрацьований місяць повинна бути не менше МЗП. Потрібно здійснити працівнику доплату до МЗП.

Для договорів ГПХ норма про необхідність платити не менше 3200,00 грн. не застосовується, оскільки на такі договори ГПХ не розповсюджується норми КЗпП та Закону про оплату праці.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя