Втр09032021

Back Новости Новости Мариуполь 3 державний пожежно-рятувальний загін попереджає!

3 державний пожежно-рятувальний загін попереджає!

  • PDF

Море

У зв'язку з різким зниженням температури до 12 градусів морозу, 3 державний пожежно-рятувальний загін міста Маріуполя попереджає, що зараз на Азовському морі почалося активне формування крижаного покриву і виходити на нього вкрай небезпечно. Для того щоб уникнути небезпечних ситуацій на льоду, необхідно пам’ятати елементарні заходи безпеки на льоду Азовського моря:

- безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

- виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разу не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.

- обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

- рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці. Небезпечно рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берегу. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

- особливо небезпечні місця на льоду в районі судноплавного каналу, в заплаві річок Кальміус і Кальчик.

Пам’ятайте, що зараз небезпечно виходити на тонку кригу, так як температура зараз коливається від мінусової до плюсової і льод не міцний.

Будьте обережні!

3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя