Пят30072021

Back Новости Новости Мариуполь Про електронні пенсійні посвідчення в запитаннях та відповідях

Про електронні пенсійні посвідчення в запитаннях та відповідях

  • PDF

Пенсионное

1.​ Запитання: Куди звертатися для отримання електроного пенсійного посвідчення (ЕПП) та які необхідно надати документи?

Відповідь: Порядок емісії платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, затверджено Постановою Правління Пенсійного Фонду України «Про реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року № 167 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 08.04.2016 № 7-1. Для виготовлення електронного пенсійного посвідчення необхідно звернутися особисто до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання з паспортом, довідкою про присвоєння ідентифікаційного номеру, довідкою внутрішньо переміщеної особи, фотокарткою розміром 3х2,5 см та подати заяву, бланк якої заповнюється в органах Пенсйного фонду. За неповнолітніх і недієздатних одержувачів пенсій документи подають законні представники, опікуни, піклувальники (їм із собою треба взяти документи, які підтверджують їхній статус, паспорт і ідентифікаційний код).

2.​ Запитання: Чи можливо оформити електронне пенсійне посвідчення за довіренністю?

Відповідь: Ні, не можна. Оформлення електронного пенсійного посвідчення за довіреністю законом не передбачене. ЕПП виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. У разі, якщо пенсія призначена неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, в електронному пенсійному посвідченні (у позиції “Вид пенсії“) зазначаються прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

3.​ Запитання: Де отримати готове електронне пенсійне посвідчення, в який термін воно виготовляється?

Відповідь: ЕПП виготовляється впродовж 30 робочих днів з дня подачі заяви до управління Пенсійного фонду. Електронне пенсійне посвідчення видається пенсіонеру особисто у вказаному ним у заяві відділенні Ощадбанку, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, – батькам, опікуну, піклувальнику (законному представнику) при пред’явленні документів, що дають змогу банку ідентифікувати одержувача пенсій та його законного представника чи піклувальника, опікуна, а також документів, що підтверджують їх статус(відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо).

4.​ Запитання: Строк дії електронного пенсійного посвідчення

Відповідь: Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”. У разі продовження строку призначення пенсії, встановлення інвалідності або продовження її на новий термін здійснюється емісія нового ЕПП. Що розуміється під фізичною ідентифікацією: пенсіонер повинен особисто відвідати відділення Ощадбанку із паспортом, довідкою внутрішньо переміщеної особи та карткою, яка одночасно є пенсійним посвідченням. Така ідентифікація здійснюватиметься перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. У разі, якщо проходження чергової фізичної ідентифікації одержувача пенсії не відбулося, банк блокує електронне пенсійне посвідчення до її проведення, зупиняє видаткові операції за поточним рахунком до моменту звернення клієнта та повідомляє Міністерство фінансів України та Пенсійний фонд України.

5.​ Запитання: Чи встановлено термін, впродовж якого необхідно звернутись за отриманням ЕПП?

Відповідь: Граничних термінів щодо звернення за виготовленням електронних пенсійних посвідчень законодавством не передбачено. Внутрішньо переміщеним особам, у яких строк дії платіжних карток, відкритих у відділеннях Ощадбанку, ще не закінчився, заздалегідь звертатися до органів Пенсійного фонду немає необхідності.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя