Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь СКІЛЬКИ КОШТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ АБО НЕРУХОМОСТІ

СКІЛЬКИ КОШТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ АБО НЕРУХОМОСТІ

  • PDF

КОНСУЛЬТАЦІЯ НОТАРИУСА

СКІЛЬКИ КОШТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ АБО НЕРУХОМОСТІ

Останнім часом у зв’язку із змінами у реєстрації бізнесу та нерухомості виникає чимало питань по вартості таких дій. Тому розглянемо найбільш цікаві моменти з цього питання.

 

І.Реєстрація бізнесу.

Звернення можливо як до державного реєстратора так і до нотаріуса. Строк реєстрації складатиме від 1 до 3 днів.

За проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, внесення змін до записів Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, надання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у 2016 році встановлені ставки адміністративного збору, які відрізняються від встановлених раніше.

1.Скасовано реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичної особи та державної реєстрації фізичної особи – підприємця;

2.Адміністративний збір, який справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу коштуватиме 413 грн 40 коп.

Щоправда, для стимулювання електронного документообігу встановлюється знижена ставка адміністративного збору, у розмірі 75 відсотків від встановленої законом, за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі. У випадку з юридичною особою ця сума становитиме 310 грн 05 коп.

3.Плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру, а саме - отримання витягу в паперовій формі вартуватиме 70 грн.

При отриманні відомостей з Єдиного державного реєстру у електронній формі також застосовується зменшення встановленої законом ставки до 75 відсотків.

*Звертаю увагу, що Законом про реєстрацію обмежено можливості для отримання виписок, оскільки останні видаються лише за результатами проведення реєстраційних дій та для проставлення апостилю. У всіх інших випадках видаватиметься лише витяг.

4. Законом про реєстрацію передбачено можливість проведення державної реєстрації у скорочені строки : реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, крім внесення змін до інформації про здійснення зв'язку з юридичною особою; змін до відомостей про прізвище, ім'я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи - підприємця здійснюється протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів, - взивається у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію (що становить для юридичних осіб 830 грн при поданні паперових документів), а при реєстрації протягом двох годин - у п'ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію (2070 грн).

ІІ.Реєстрація прав на нерухомість.

По перше, звертаю увагу на те, що реєстрацію прав на нерухомість у зв’язку з вчиненням нотаріальної дії проводять тільки нотаріуси, які таку дію вчиняють.

Первинна реєстрація нерухомості МОЖЛИВА як у державного реєстратора так і у нотаріуса.

У випадку вчинення нотаріальної дії (посвідчення договору купівлі-продажу, дарування, міни, оформлення спадщини) реєструє право власності нотаріус в межах строків, які визначені законодавством України.

У цьому випадку адміністративний збір складає:

*За державну реєстрацію права власності

на нерухоме майно в строк,

що не перевищує 5 робочих днів з видачею

Інформаційної довідки з ДРРП 140 гривень+34 гривні (можливо

додавання ком. збору банку)

 

Якщо строки реєстрацію за бажанням заявника скорочуються та складають строк менш ніж 5 днів, то адміністративний збір зростає та стягується у наступних розмірах:

 

*2 робочі дні 1380 гривень+34 гривні (можливо

додавання ком. збору банку)

*протягом 24 годин 2760 гривень+34 гривні (можливо

додавання ком. збору банку)

*протягом 2 годин 6890 гривень+34 гривні (можливо

додавання ком. збору банку)

 

Розмір плати за послуги з нотаріального посвідчення документів (договорів відчуження, оформлення спадщини) визначається за домовленістю між фізичною або юридичною особо та нотаріусом у відповідності із ст.32 Закону України «Про нотаріат», але ця плата не може бути меншою ніж ставка державного мита, яка справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.

Приватний нотаріус інформує клієнта про розмір плати при первинному зверненні або під час проведення консультації та видає письмову довідку про розмір плати за вчинення нотаріальної дії.

Крім того, нотаріус має право також на отримання плати за надання додаткових інформаційно - технічних послуг. Питання розміру їх оплати залежіть від виду послуг (наприклад, роздрукування тексту, копіювання документів тощо) та знов таки визначається за домовленістю між клієнтом та нотаріусом.

Варто зазначити, що в окремих випадках особа, яка звернулася до нотаріуса, зобов’язана нести додаткові витрати, які не належать до плати за вчинення нотаріальної дії, але без яких нотаріальна дія не може бути вчинена (наприклад, витрати на проведення експертизи документів, витрати, пов’язані з передачею заяви поштою, комісійні послуги банку и таке інше).

З повагою, приватний нотаріус І.І..Бодягіна

87515 м.Маріуполь Донецької області пр.Миру, б. 63/2, кв.14

тел.факс(0629)52-88-04, 41-83-26, моб.тел. 097 564 64 03 або 050 0 234 234

 

 

 

 

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя