Втр03082021

Back Новости Новости Мариуполь Призначення та виплата пенсії жінкам, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію

Призначення та виплата пенсії жінкам, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію

  • PDF

Пенсия

Відповідно до норм статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), вік виходу на пенсію жінок – 60 років. Пенсійний вік збільшується поступово, протягом 10 років.

Жінкам, які скористались правом дострокового виходу на пенсію (після виповнення 55 років) відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір пенсії зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії. Тобто після досягнення жінкою встановленого законодавством пенсійного віку зменшення розміру пенсії продовжується.

У разі якщо після призначення дострокової пенсії жінка працевлаштувалась, виплата пенсії припиняється. При звільненні з роботи або після досягнення пенсійного віку виплата пенсії поновлюється, автоматично виходячи з показників, що були на час припинення її виплати.

Після досягнення пенсійного віку відповідно ст.26 Закону відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням повних місяців страхового стажу, набутих після призначення пенсії, відповідно данних із системи персоніфікованого обліку про сплату страхових внесків.

Жінкам, які достроково вийшли на пенсію відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, підвищення пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію згідно із частиною 3 статті 29 Закону не нараховується.

Приклад: жінці, яка народилась 20.12.1958 р. (пенсійний вік - 57 років і 6 місяців), у віці 56 років достроково призначено пенсію за віком. При цьому розмір пенсії було зменшено на 9 %. З 08.01.2015р. жінка влаштувалась на роботу, а 20.06.2016р. досягла встановленого пенсійного віку. У даному випадку буде перераховано відсотки зменшення розміру пенсії. Підвищення за більш пізній вихід на пенсію не нараховуватиметься.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя