Вос20062021

Back Новости Новости Мариуполь Перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

Перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

  • PDF

Пенсия

Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» з 01.05.2016 збільшений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1130 грн. Перерахунок пенсій з 01.05.2016 провадитиметься шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень.

Пенсіонерам, які на 01.05.2016 працюють, провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, перерахунок пенсії не проводиться. Після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», проводиться з розрахунку 1130 грн:

1.​ за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;

2.​ за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.

Враховуючи змінений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, провадиться перерахунок незалежно від факту роботи:

-​ пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

-​ мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

-​ мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців; підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

-​ підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

-​ мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

-​ щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій.

З 01.05.2016 провадиться перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів», виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць - 1399 грн.

Перерахунок пенсії буде здійснений автоматично, що не потребує додаткових звернень пенсіонерів.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя