Срд29092021

Back Новости Новости Мариуполь Попередження пожеж від пустощів дітей з вогнем.

Попередження пожеж від пустощів дітей з вогнем.

  • PDF

Пожар

Проблема дитячих пустощів з вогнем на сьогоднішній день стоїть особливо гостро. Для її вирішення потрібні спільні скоординовані та цілеспрямовані дії батьків, вихователів і вчителів.

Профілактика дитячої пустощі з вогнем в сім'ї зазвичай зводиться до банальних заборонам: газ не включай, сірники не чіпай! Але заборонений плід солодкий: діти шукають нових яскравих вражень, бавляться з сірниками та вогненебезпечними предметами. Найчастіше це закінчується трагедією. Шановні батьки, вихователі, викладачі! Щоб не було біди, ми всі повинні строго стежити за тим, щоб діти не брали в руки сірники. Не можна допускати, щоб діти користувалися електронагрівальними приладами, газовими плитами. Якщо у вас є малолітні діти, ні в якому разі не залишайте їх вдома одних тим більше, якщо горить газ, працює телевізор або інші електроприлади. Не показуйте дітям поганий приклад: не паліть при них, не кидайте недопалки куди попало, не запалюйте папір для освітлення темних приміщень. Зберігайте сірники в місцях недоступних для дітей. Ні в якому разі не можна тримати в будинку несправні або саморобні електричні прилади. Користуватися можна тільки справними приладами, що мають сертифікат відповідності вимогам безпеки, з вбудованим пристроєм автоматичного відключення приладу від джерела електричного живлення. Пам'ятайте - маленька необережність може привести до великої біди.

Трагічні випадки наочно доводять: головна причина загибелі дітей на пожежі криється в їх невмінні діяти в критичних ситуаціях. Під час пожежі у маленьких дітей спрацьовує підсвідомий інстинкт: дитина намагається до чогось притулитися, кудись сховатися, шукає уявне притулок - під ліжком, столом і т. д. Там його біда і наздоганяє. Тому обов'язково навчіть дитину дій при пожежі, покажіть йому можливі виходи для евакуації. Дуже важливо навчити дитину не панікувати і не ховатися у разі пожежі.

Вдома - батьки, в дитячих садах - вихователі, а в школах - викладачі, всі ми зобов'язані забезпечити неухильне виконання дітьми правил пожежної безпеки, строго підтримувати протипожежний режим, негайно усувати причини, які можуть призвести до трагедії. Почуття небезпеки, що виходить від вогню, дитині потрібно прищеплювати з раннього дитинства. Як кажуть: «Заборонений плід солодкий!», тому корисніше пояснити ще раз дитині про небезпеку, що притаїлася в коробці сірників, запальничці, ніж просто сказати: «Не можна!». Дотримання правил безпеки повинно увійти у кожного в звичку.

Що потрібно робити для того, щоб уникнути пожежі від дитячої пустощі з вогнем:

• розповідайте дітям про безпечну поведінку;

• будьте прикладом у всіх ситуаціях, пов'язаних з дотриманням правил пожежної безпеки;

• не залишайте сірники в доступному для дітей місці;

•не доручайте дітям розпалювати печі, газові плити, самостійно включати електропобутові прилади;

• стежте, щоб діти не розпалювали багаття;

• йдучи з дому, не залишайте малолітніх дітей без нагляду дорослих;

• організуйте дитині цікаве дозвілля.

Навчіть дитину правильним діям при пожежі:

1. При виявленні пожежі або ознаки горіння (задимлення, підвищеної температури, запаху гару і т.п.) дитина будь-якого віку повинна негайно залишити приміщення.

2. Повідомити про пожежу дорослим або в пожежну охорону за єдиним телефоном порятунку «101».

Дуже важливо, щоб діти запам'ятали ці поради. Особистим прикладом вчіть, дітей дотриманню правил пожежної безпеки. Тільки великою турботою про наших дітей ми зможемо попередити пожежі від дитячої пустощі з вогнем, зберегти свій будинок, майно і найдорожче - життя дитини.

Батькам також слід пам’ятати, що коли пожежа трапилась в результаті того, що діти були без догляду з спричиненням будь-кому збитку, то вони несуть відповідальність в установленому законом порядку.

22 ДПРЧ

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя