Чет05082021

Back Новости Новости Мариуполь Насильство у родині та його правові наслідки

Насильство у родині та його правові наслідки

  • PDF

Насилие

Насильство у родині тема, яка набирає актуальність кожним днем. Частіше за все це негативне явище намагаються пояснити досить вузьким кругом факторів, таких як соціальна незахищеність родини, низький рівень життя, пияцтво та ін. Однак насильство у родині насправді може торкнутися сімей різних соціальних груп, не зважаючи на економічне становище та зовнішнє благополуччя. Розглядати цю проблему необхідно значно ширше, ніж явище, що присуне лише у житті неблагополучних сімей. Для попередження цього явища необхідно приймати відповіді міри,а саме виділити ті родини, що умовно можна віднести до групи ризику, виявити причини, що можуть спровокувати це явище, також, що не менш важливе, розповсюджувати інформацію, яка стосується відповідальності за таки вчинки.

Згідно до діючого законодавства України, насильство у родині – це будь-які дії фізичного,сексуального або психологічного спрямування одного члена родини по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім`ї як людини або громадянина і наносять йому моральну шкоду, фізичному чи психологічному здоров’ю.

Зокрема слід зупинитися на такому терміні,як психологічне насилля, оскільки чимало громадян України не обізнані про санкції, що передбачені за ці дії, та асоціюють насильство у родині лише з нанесенням фізичних ушкоджень різного ступня тяжкості.

Психологічне насилля у сім`ї - насильство пов’язане з дією одну члена родини на психіку іншого, шляхом словесних образ або погроз, якими навмисне спричиняється шкода психічному здоров’ю.

Згідно до ст. 1732 КУпАП України дії, які кваліфікуються як насильство у сім`ї тягнуть за собою громадські роботи на строк від 30 до 40 годин або адміністративний арешт на строк до 7 діб, у тому разі, якщо до адміністративної відповідальності за цією статтею притягнуто особу, що раніше вчинила таке правопорушення, то законодавець перебачив більш жорсткі санкції, а саме: громадські роботи строком від 40 до 60 годин або адміністративний арешт строком до 15 діб.

Сьогодні на обліку Кримінально-виконавчої інспекції Жовтневого району перебувають 25 правопорушників, яким судом назначено адміністративні стягнення у вигляді громадських робіт.

С кожним з них інспектор КВІ проводить бесіду, детально роз’яснює порядок та умови відбування стягнення. Крім того, з порушників повідомляють і про те, що у разі ухилення від відбуття стягнення, громадські роботи можуть бути замінено на адміністративний арешт.

Завдяки тому, що інспекцій здійснюється цілий комплекс мір та забезпечується нагляд за відбуттям стягнення порушниками, практично кожна особа, що вчинила насильство у родині, освідомлюєнедопустимість таких дій та у подальшому аналогічні правопорушення не досукає.

Інспектор Жовтневого МВ КВІ УДПтСУ у Донецькій області Шуріна Н.Л.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя