Пят23072021

Back Новости Новости Мариуполь Помилки в звітах потрібно виправляти

Помилки в звітах потрібно виправляти

  • PDF

Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у 2011 році на базі автоматизованої системи персоніфікованого обліку даних, що діяли в Україні з середини 2000 року, створено Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування. З 1 жовтня 2013 року функції ведення Реєстру застрахованих осіб у складі цього Держреєстру покладені на органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до чинного Порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Міністерством доходів і зборів України Пенсійний фонд за Протоколом №2 щодня отримує дані звітності платників (страхувальників) про застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З якими проблемами найчастіше доводиться стикатися працівникам управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Маріуполя та яка ситуація з веденням Реєстру застрахованих осіб протягом I кварталу 2015 року? Як приклад, візьмемо два останніх звітних періоди – лютий-березень 2015 року.

За останній звітний період - І квартал 2015 року,березень місяць, – платниками єдиного соціального внеску подано 641 звіт на 14476 застрахованих осіб. Враховуючи, що з початку року кількість платників, які надають звітність скоротилась на 4, кількість застрахованих осіб, про яких надано персоніфіковані дані, зросла на 777 осіб.

За перший квартал 2015р. від 673 страхувальників надійшло 4 помилкових звіта на загальну суму нарахованого єдиного внеску 46,31 тис. грн.

Управління ПФУ в Приморському районі спільно з органами доходів і зборів та у співпраці зі страхувальниками проводить роботу над виправленням ситуації, тому що суми єдиного внеску в помилкових звітах не разносяться по персональних облікових картках застрахованих осіб, що безпосередньо негативно впливає на обчислення їх страхового стажу. Наслідком помилкових звітів є, насамперед, незанесені інформації про страховий стаж, заробіток, трудових відносинах, пільговий стаж особи до персональної облікової картки застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб, яка зберігається в Пенсійному фонді України протягом всього життя людини, а після його смерті - на протязі 75 років на паперових та/або електронних носіях. Відсутність цієї інформації не дає права на підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та використання інформації для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та пенсій.

На центральному рівні програмними засобами Пенсійного фонду контролюються звіти, встановлюється їх правильність, здійснюється моніторинг помилкових звітів та ведеться інформаційна взаємодія з Фіскальною службою.

Така ж ситуація і з наданням в реєстр застрахованих осіб некоректних відомостей про фізичних осіб-підприємців, помилки в яких містяться в таблицях звітності в полі «Прізвище, ім'я, по батькові», це унеможливлює правильно ідентифікувати особу і коректно призначити йому соціальні виплати. Важливо, щоб громадяни самі контролювали свої дані, повідомляли про їх недостовірність, адже в цьому випадку ще є можливість виправити інформацію, оскільки вже через десяток років зробити це буде практично неможливо: підприємства часто закриваються, реорганізуються, змінюють назви, керівників і бухгалтерів або зовсім втрачають архіви. Тому ця проблема не знімається з порядку денного роботи органів Пенсійного фонду.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя