Пон02082021

Back Новости Новости Мариуполь Зберегти вражай до зернини

Зберегти вражай до зернини

  • PDF

Пшеница

Незабаром на полях України почнуться жнива. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо можуть призвести до пожежі, перетворити золоте зерно на чорний попіл. Наразі ситуація із забезпеченням пожежної безпеки на сільгосппідприємствах вимагає, щоб усі дотримувались правил пожежної безпеки. Для цього трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до робіт по збиранню вражаю, повинні пройти протипожежний інструктаж і виконувати вимоги пожежної безпеки під час підготовки та збирання зернових.

Яких же основних вимог слід дотримуватися, щоб надійно перекрити шлях вогню на жнивні поля? До початку жнив уся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі мають бути відремонтовані та пройти технічне обслуговування, оснащені справними вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння, а корпуси комбайнів – заземлювальним металевим ланцюгом. Перед дозріванням зернових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) та оборані смугою не менше 4,0 м. завширшки.

Перед косовицею хлібні масиви ділять на ділянки площею не більше 50 га. прокосами завширшки не менше 8,0 м. По середині прокосів проорюють смугу завширшки не менше 4,0 м.

Тимчасові польові сиани організують на відстані не ближче 100 м. від хлібних масивів. Майданчики польових станів і зернотоків також оборюють смугою не менше 4,0 м. завширшки.

Слід мати на увазі, що в період збирання врожаю забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчились. Випалювання стерні та пожнивних залишків соломи призводять до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень.

Відділення запобігання надзвичайним ситуаціям 22 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області.

 

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя