Пон02082021

Back Новости Новости Мариуполь Заходи пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення

Заходи пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення

  • PDF

Приємно в холодні, зимові вечори посидіти біля весело палаючої пічки. Але при цьому багато хто забуває про правила пожежної безпеки, і нещадний вогонь потім надовго залишає про себе пам’ятку, знищуючи на своєму шляху багаторічну працю людей, залишаючи господарів без житла, а інколи і забираючи їхнє життя.

Не можна залишати без нагляду затоплену піч чи плиту. Тим більше не можна залишати малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи і іскри досить для того щоб скоїлося велике лихо.

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити систематично протягом опалювального сезону. Адже сажа – горючий матеріал. Якщо із труби вилітають іскри, це вже тривожний сигнал. Сажа, вчасно не вичищена з димоходу дуже часто буває причиною пожежі. При нормальних умовах температура димових газів, які виходять з печі, не дуже висока – 100-150 0С. якщо ж горить сажа – температура в димоході досягає 800-900 0С в стінах труб виникають тріщини, і в повітря летять не тільки іскри, а й полум’я. І якщо іскра з димоходу потрапляє на спалимі матеріали - пожежа неминуча.

Біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі має бути прибитий металевий лист розмірами не менше 0,5 м. на 0.7 м., він не дасть виникнути пожежі, якщо з топки випаде вуглик чи іскра.

Крім того, меблі та другі предмети, які можуть дуже швидко спалахнути, рекомендується встановлювати не ближче чим в метрі від печей або плити. Біля печей та плит забороняється сушити білизну, дрова і т.п. деякі господарі для того, щоб вологі дрова, вугіль чи торф запалювалися скоріше, підливають в піч бензин або керосин. а це вкрай небезпечно.

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі та димоходів, відремонтувати їх, на горищах усі димові труби та стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені.

Інколи господарки, виносячи золу, висипають її біля будівель. Тліюче вугілля може стати причиною пожежі. Золу та шлак, які вигрібають з печі потрібно збирати в металеву посуду з кришкою та залитою водою та виносити в місця, для цього спеціально відведені.

Кладку ж печей та плит, їх ремонт потрібно довірити тільки пічникам що мають практичний досвід.

Тільки при суворому дотриманні всіх правил пожежної безпеки можна перезимувати у теплі, у добрі, і без пожеж.

Відділення запобігання надзвичайним ситуаціям 22 ДПРЧ 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області попереджає - будьте дисциплінованими самі і вимагайте цього від інших. Вогонь повинен служити людям, приносити лише користь.

Новости Мариуполь | сайт Мариуполя | погода в Мариуполе | объявления Мариуполь | афиша Мариуполь | Новости Мариуполя | Все новости Мариуполя | Объявления Мариуполь | Объявления Мариуполя